Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

LMK Chotěboř

Zprávy z RCVS

                 Limit Cup 17.11.2018

Ranní chladné počasí přešlo kolem poledne k polojasnu a teplotám okolo 10°C, vítr foukal okolo 5-6m/s, což je pro Limita ideální. Výšky tedy byly po startu slušné, jen termiky bylo poskrovnu. S Pavlíkem jsme se střídali o jednoho našeho Limita, ve třetím kole při tvrdším přistání jsem zlomil páku od SOP, díky Jirkovi byla opravena a Pavlík mohl ještě odlétat.

Po odlétání čtyř kol, byla vyhlášena přestávka na oběd, každý soutěžící si jistě pochutnal na dobrém guláši s chlebem. Během oběda byly spočítány výsledky a vyhlášeno pět nejlepších výsledků, kteří postupovali do finále.

Jmenovitě se utkali:Malínský Michal, Mokříž Luboš, Zima Vojtěch, Teichman Ondřej a Vagenknecht Jaroslav.

Finále se opět startovalo hned po zaznění gongu, ale tentokrát se plných 10min nezaletělo, nejdelší let byl 6:30, který zaletěl Luboš Mokříž i tak si zalétl první místo, druhý byl,  třetí.

Poděkování patří panu V.Hývlovi a jeho rodině za uspořádání Limit Cupu, měření času  a výborné občerstvení dále za pěkné a hodnotné ceny. Určitě se budeme zas těšit na další soutěž.

 

 

výsledky

 

foto

 

               RCVS Podhořany 29.9.2018

Poslední oficiální soutěž letošního roku v kategorii RCVS si přijelo zalétat 28 soutěžících z nich dva junioři. Zároveň byli vyhlášeni první tři soutěžící, kteří převzali poháry, za nejlépe odlétaný seriál soutěží v Podhořanech v tomto roce.

Počasí opět přálo, jasno, vítr jen slabý do 2,5m/s, který komplikoval starty, začínali jsme hledat termiku v malých výškách a často se opakovaly starty. Přišlo i na přetahování gumicuků, ale vítr byl stále slabý. 

Já létal celou dobu s Aladinem, časy dobrý, ale zase to přistávání :-(. Pavlík hned v druhém kole krásně vytočil termiku nad silnicí z malé výšky, tím pomohl k její nalezení i Ondrovi Taichmanu. Lépe i přistával a tak mě opět přelétal o jedno místo. Pěkných 1178 bodů mu stačilo na první místo v juniorech a body ho navíc posunuly na první místo v celostátním žebříčku.

Nejlépe si z našeho klubu vedl Jiří Pátek, který si vylétal 4.místo s 1373 body, které mu pomohly ve vítězství v pohárové soutěži a odnesl si pohár za první místo. V pohárové soutěži se umístil druhý M.Malinský atřetí byl P.Klusáček.

Pořadí v této soutěži třetí se umístil Rajšner Jiří s 1376 body, druhý Malinský Michal s 1378 body a první Ondřej Taichman s 1380body tedy se třemi maximi! Škrtal výsledek 458 bodů! 

Jistě to byla krásná soutěž bohužel již poslední oficiální v letošním roce.

 

výsledky 

 

foto 

 

 

 

              MČR RCVS Ústí n/O  22.9.2018

 

Soutěž připravoval místní klub vedený naším šéftrenérem, létalo se na místním aeroklubovém letišti. Zázemí pro soutěžící bylo perfektní od zázemí startéra po výdej občerstvení, přístřešku a sezení na jídlo. Hned vedle byl stánek s modelářskými potřebami. I na MČR vše začalo registrací soutěžících, tréningem a zahájení samotné soutěže nástupem soutěžících. 

Soutěžit přijelo 37 modelářů z tohoto počtů bylo 9 juniorů a žáků. Létala se čtyři kola na sedmi startovištích.

Počasí o proti předchozímu týdnu bylo chladné a foukal poměrně silný vítr, který nás dost během soutěže potrápil a postaral se o několik kolizí modelů na vleku nebo při přistání. Dopoledne přicházely termické bubliny. Po obědě vítr trochu zeslábl a s ním slábla i termika. Dle výsledků se časy a přistání podařila zaletět nejlépe Jiřímu Kadlecovi s 1363body se stal mistrem České republiky v RCVS pro rok 2018, hned druhý Václav Dvořák s 1356body, třetí Ondra Teichman též s 1356body o pořadí rozhodl "škrtací" výsledek.

Z našeho klubu Ondra 4., Luboš 5., Honza 6., Zdeněk 7., hezky za sebou :-), Jirka 14., Petr Havlas 19. a já až 20.

Prvně v historii bylo vyhlášeno i pět seniorů 65+. První Josef Bíbr, druhý Petr Vašina a třetí Miroslav Prachař.

Létal jsem s lehoušem Aladinem, ale pěkně naloženým, létal dobře časy, jen jsem nezvládal přistání v silném větru, buď jsem proti větru nedolétl nebo byly záda. Pavlík si vedl o proti mě zase lépe létal s čerstvě zalétnutým modelem od Zdenka. Bohužel jednou nepřistál do 6:20 což ho stálo 0 za let, z toho byl velice smutný, býval by to byl dobrý výsledek, další lety už měl méně bodů, celkově se umístil na šestém místě, je to pro něj zkušenost v první sezóně a zároveň první MČR.

Poděkování patří pořádajícímu klubu, za dobře uspořádané mistrovství, dobré občerstvení a krásné ceny pro výherce.

 

foto

                RCVS Český Brod 16.9.2018

Počasí přálo i této soutěži, kterou pořádá klub z Českého Brodu na letišti v Podhořanech. Teplé, slunečné počasí doplňovalo téměř bezvětří, prostě ideální počasí pro soutěž RCVS. Zúčastnilo se úctyhodný počet třitřicetsoutěžících, létala se čtyři kola po pěti skupinách.

Samozřejmě počasí bylo vynikající, což neplatí na termiku, která byla, ale musel si jí skoro každy opět vybojovat. Ani výšky po startu v bezvětří nebyly oslňující.

Každý jsme se s tím musely vyrovnat po svém.

První tři kola jsem nasadil X-RESe, poslední čtvrté Aladina to jediné jsem naletěl. Lépe si vedl můj syn Pavel, který zaletěl slušných 1219bod a v juniorech tak obsadil krásné první místo. Druhý byl Juriček Matěj a třetí Ešpander Jakub.

V seniorech první místo vybojoval Luboš Mokříž s novm Djangem, druh Břinčil Petr a třetí Klusáček Petr.

Děkuji pořadatelům za pěknou soutěž.

 

výsledky

 

foto 

 

 

            RCVS Havl. Brod 18.8.2018

    Zas přišla sobota se soutěží a tak jsem s Pavlíkem nedokázal odmítnout účast a přihlásili se. Předpověď počasí hlásila ideální letní počasí teplo 27°C, vírt foukal do 2m/s. Přijelo si zalétat patnáct soutěžících, z toho šest z našeho klubu. Létala se čtyři kola, po čtyřech skupinách.

    Zalétat čas nebylo jednoduché, slabý vítr a několikrát navíc foukalo "do zad", nedal vetší výšky po startu a záleželo na nalezení nějakého stoupáku, samozřejmě se to hned na poprvé nepodařilo a opakovalo se. I termika mnohdy potrápila piloty, když už se v ní usadili, rozpadla se a piloti museli hledat jinou. Přistání šla už lépe, ale nechalo se po vyprahlé trávě lehce přejet, což se několikrát soutěžícím stalo, mě potrápila při přistání termika, kdy jsem nemohl s modelem sednout.

    Tentokrát jsem nasadil X-RESe poprvé v soutěži, byl to dobrý krok, měl větší výšku po startu než Aladin a lépe využíval stoupáky a slabé bubliny, jen ta přistání musím ještě vychytat.

     Nejlépe se vedlo Vaškovi Maškovi, který si zaletěl první místo, hned druhý byl Jiří Pátek, já šestý, Luboš v druhém kole zachraňoval model s neřízenou směrovkou, naštěstí se mu podařilo i tak dobře přistát, takže model vyvázl bez poškození, soutěž dolétal s náhradním modelem, umístil se devátý. Na desátém místě Petr Klusáček. Pavlík byl třináctý, ze soutěže si tak odnesl nějaké zkušenosti, velice dobře zaletěl druhé a třetí kolo.

    Soutěž se mi líbila, dobré počasí, občerstvení a celý pořádající tým (časoměřiči, startér) fungoval na jedničku, určitě se zas budeme těšit na další soutěž do HB. Děkujeme

 

výsledky

 

foto

          Limit Cup Podhořany 5.7.2018

Tato soutěž se létá tradičně několik roků na svátek 17.11. letos byla premiéra letní svátkové soutěže. Soutěžit mohou modeláři s letadly pro kategorii RCVS, ale výsledky a postup do finále jen pro modely Limit s klasickou konstrukcí.

Přijelo 16 soutěžících, létalo se na čtyřech startovištích, po čtyřech rundách.

Z Chotěboře jsem přijel já, Pavlík a Jirka Pátku. Přespolní Václav Mašek s vypůjčeným modelem. Jediný se dostal do finále, které letělo pět modelářů na 10 min letového času, kdo poslední sedne na lajnu, ten vyhrává, podařilo se to Vojtovi Zimovi, Vašek byl druhý a třetí Michal Malinský.

První dvě kola se létala dobře, termika byla a většinou dost silná, tak to šlo jen dobře přistát. Další třetí a čtvrté kolo, to už nebylo tak jednoduché, termické bubliny se rychle přesouvaly po větru, kdo jich nevyužil a neutekl s nimi, musel opakovat víc se snažit v hledání. Nebo nad zemí bojovat, tak jako jsem tomu měl já.

Já byl až 8., Jirka 9. a Pavlík 13, každý jsme měli alespoň jednou 1000-ku. Zkoušelo se přepočítávat, rozdíl mezi klasickým počítáním a přepočtem nebyl veliký, spíše se jednalo o změny pro tři soutěžící umístěné okolo středu.

Za pěknou soutěž děkuji poředateli a organizátorovi V.Hývlovi. 

 

výsledky - přepočet

 

výsledky - klasika

 

foto 

 

foto p.Seichl

                 RCVS Hořice 16.6.2018

Již uběhly čtyři roky, kdy jsem byl naposledy v Hořicích - Domoslavicích na soutěži.

Proto jsem se samozřejmě těšil a byl jsem moc rád, že vyšlo i mé osobní volno na tuto sobotu. Začnu opět počasím, nezklamalo, tentokrát jasno, vítr do 4m/s, teplota 28°C, prostě ideální počasí na RCVS. Soutěže se účastnilo třicet soutěžících, létaly se čtyři kola po osmy skupinách. Startérské funkce se ujmul Petr Dušek, na každém startovišti měli svého časoměřiče.

Z našeho klubu si nejlépe vedl Ondra, který si vylétal první místo, druhý byl Michal Malinský a třetí místo obsadil Luboš Rezler.

Velice dobře se vedlo první dvě kola Jirkovi, bohužel ve třetím a čtvrtém kole se mu výsledek blížící se k maximu nepodařil zalétnout, zradil ho vzduch, stejně tomu bylo u mě, kdy jsem nedokázal zaletět v prvních dvou kolech. Naopak třetí a čtvrté kolo už šlo, ale to mi nepomohlo k lepšímu výsledku a byl jsem až 19.

Moc mě potěšilo, že se účastnilo šest juniorů, mezi nimi i můj syn Pavel.

Přistáním měl pěkná, jen se mu nedařilo naletět v termice, musíme trénovat, v juniorech byl na 5.místě.

K obědu jsme si dali moc dobrý guláš, soutěž hodnotím jako velice zdařilou po stránce organizace, nemělo to chybu. Snad jen, že jsem si neodvezl více bodů do žebříčku :-).

Po předání cen, každý soutěžící dostal kysané zelí, což je již tradicí. Pak se každý rozjel k domovu.

 

foto

 

výsledky

              RCVS Chotěboř 2.6.2018

Na soutěž jsem se těšil, už jen pro prostý důvod, že vypadnu z pracovního vytížení, které nyní mám a nedává mi víc volného času na trénování a vůbec létání s modely, jak bych si představoval. V týdnu jsme udělali brigádu pro přípravu letové plochy a navázání nových silonu a padáčků. Dál pokračovalo kolečko sehnat ceny, občerstvení a všeho ostatního pro zdárný průběh celé soutěže.

V pátek mě schvátila nějaká viróza a téměř celý den jsem prospal, nebyl jsem si jistý zda vůbec budu v sobotu schopen se soutěže zúčastnit, natož létat, ráno mi bylo už lépe, naložil jsem vše do auta, jen jsem nebral éro a vysílač a s Pájou jsme jeli na letiště.

Tam se sjížděli soutěžící a naši členové už začali přípravy na organizaci soutěže. Já jsem nechtěl létat, ještě jsem nebyl fit, ale kluci mě přemluvili a proto jsem tedy zajel zpět do Chotěboře pro éro a vysílačku. Když jsem přijel zpět, dokončili jsme přípravné práce a v 9:45h mohla letět první runda z osmi, létalo se na čtyřech startovištích a celkem létalo 29 soutěžících z toho 6 juniorů. Od loňska zase rekord!

Počasí přálo, jasno až polojasno, vítr SZ od 3 - 4m/s. Hlavně jsem se bál jak budeme létat na boční vítr, podle předpovědi měl foukat hlavně západní vítr, jenže na letišti nemůžeme létat přes plochu. Tak lze startovat na sever s bočním větrem, dopadlo to lépe foukalo od SZ, někdy sice opravdu s bočním větrem, ale ten se také dost měnil podle termiky.

První kolo bylo na termiku asi nejlepší, samozřejmě byla i v dalších kolech, ale zase trochu náročnější. Hodně se využívala levá strana (východ) nad lesem. Dost i rozhodla přistání.

Létali jsme bez přestávky až do 15:30h. Samozřejmě po sečtení zaletěných bodů a jejich vyhodnocení, následovalo předání cen a pohárů třem nejlepším seniorům a juniorům.

V juniorech vybojoval první místo Jan Doležal, druhé slečna Barbora Fišarová, třetí syn Pavel Šrámek.

Senioři: první já po několika letech to klaplo :-), druhý Zdeněk Vojáček také z našeho klubu, třetí z Ústí n/Orlicí Petr Fišar.

Velikánský dík patří všem soutěžícím, hlavně pak za celodenní měření času časoměřičům Martinu Krčálovi, Zdenku Landsmanovi, Karlu Krajníkovi a mému tátovi, dále za perfektní občerstvení a určitě moc dobré grilované párky mé ženě Simoně, mamce a Zdeňce. Místnímu aeroklubu díky za možnost pořádat soutěž na jejich letišti. Soutěžícím za hojnou účast.

Ještě jednou všem moc děkuji, snad zas za rok u nás :-).

 

foto

 

výsledky

 

 

 

            RCVS Podhořany 26.5.2018

Této soutěže jsem se opět nemohl účastnit, byl jsem zas v Zadaru.

Dobře se umístili tentokrát na prvních třech místech členové z našeho klubu, na prvním místě Petr Klusáček, druhý Jiří Pátek a třetí Václav Mašek. Bodový rozdíl mezi prvním a třetím jen 10 bodů.

 

výsledky 

              RCVS Podhořany 28.4.2018

Této soutěže jsem se nemohl účastnit, byl jsem mimo ČR pracovně v Zadaru.

Dobře se umístil Luboš a to na druhém místě a Jirka byl čtvrtý, ale bodový rozdíl jen 32 od prvního místa.

 

výsledky 

              RCVS Havl. Brod 14.4.2018

Jednalo se o první oficiální soutěž po letošní dlouhé zimě, pro kterou se nedalo ani moc trénovat, buď mrzlo nebo foukal silný vítr.

Týdenní předpovědi před soutěží přály bezvětří a teploty okolo 20°C, postupně se měnila a dva dny před závody předpovídaly jasno, vítr v nárazech do 3m/s, ideální počasí pro RCVSky.

Potěšení ze soutěže mi překazilo nachlazení a pracovní problémy, ale nechtěl jsem ošidit Pavlíka od jeho první soutěže a tak jsme přes to vše jeli do Brodu.

Kde již bylo připraveno 20 soutěících. Hned po nástupu se začalo létat první kolo.

V prvním a druhém kole vál jen slaboučký vítr a měnil směr, neobešli jsme se od přemísťování gumicuků. I výšky po startu byly menší, ale časy se někomu podařilo zaletět. Přistání hodně rozhodovala.

V posledních dvou kolech již foukalo do 3m/s, výšky po startu se zvedly. Zaletět časy dalo zabrat, ale někdo se s tím popral a naletěl.

První místo si vylétal Petr Klusáček, druhý byl Luboš Rezler, třetí Ondra Teichman.

Pavlík ve své první soutěži obsadil 16.místo hned předemnou.

Snad ho tato kategorie chytne a bude se mnou jezdit po soutěžích.

Děkuji Broďákům za krásnou soutěž a v srpnu zas na další, kterou opět pořádají.

 

foto

 

výsledky

 

 

 

 

 

                     Žebříček RCVS 2017

Jak se Vám dařilo v RCVS v roce 2017.

 

žebříček 2017

              RCVS Tříkrálová 6.1.2018

Již na podzim na posledních soutěžích RCVS se dohodlo, že přes zimu, aby nám nebyla tak dlouhá a za slušného počasí, se uspořádá nějaká soutěž.

V týdnu před tříkrálovou sobotou slibovali jasno a teploty okolo 8°C a tak Jiří Pátek s Lubošem R. nemeškali a začali obvolávat soutěžící, domlouvat se s Josefem Bíbrem o možnosti pořádat soutěž na jejich letišti. Podařilo se a tak nebyl problém ve spolupráci LMK Chotěboř a LMK Nový Dvůr  uspořádat "tříkrálovou" soutěž RCVS. 

V sobotu ráno nás od rána vítalo jasné počasí, ráno ještě foukal vítr o síle 3-4m/s, který se před polednem utišil. Teplota 8°C, pocitová na sluníčku byla tak na 15°C, počasí, které bychom brali i v dubnu.

Na soutěž přijelo 18 soutěžících, tedy nejdříve 16, pak dorazil těsně před nástupem Milan Švaro a Vlasta Hývl až v průběhu soutěže. V této neoficiální soutěži lze takto vyhovět.

Létala se čtyři kola na pěti startovištích, po čtyřech rundách, pro zajímavost akce bylo přidáno finále, do kterého se dostalo pět s nejlepšími výsledky. 

První dvě kola ještě foukal vítr o síle 3-4m/s, který pomáhal na startu získat větší výšku. Nechalo se naletět téměř plný čas, přistání nebyla pro většinu soutěžících problém. Třetí a čtvrté kolo již bylo bezvětří, malé výšky po startu asi každého potrápily, bylo to o štěstí, kde jaký vzduch kdo potkal a našel případně slabý stoupák. Přistání též nebyla problémem. V první části se umístili v tomto pořadí M.Švaro, L.Rezler, M.Malinský, J.Pazour, J.Pátek. Ti pak dál pokračovali do finále na 10min. Odstartovali všichni na gong, nejdéle vydržel ve vzduchu J. Pazour asi 3min, hned druhý se umístil J.Pátek, třetí M.Švaro, čtvrtý M.Malinský a pát L.Rezler.

Moc mě potěšil můj syn Pavlík, pro kterého to byla jeho první soutěž, kde sám startoval a po celou dobu i sám Limita řídil, jeho nejmenší bodový zisk za přistání měl krásných 85bodů. Nejvíce pak 95bodů, za letový čas nejméně 71 a nejvíce 265bodů.

Veliké poděkování patří J.Pátkovi za zorganizování této soutěže a dále všem, kteří pomohli,aby tato soutěž měla hladký průběh, snad vyjde zase brzy pěkné počasí a budeme se moc zase ještě během zimy sejít na podobné pěkné soutěži.

 

foto

 

výsledky

                  RCVS Podhořany 30.9.2017

 

Poslední letošní soutěž pořádaná LMK Nový Dvůr, jejíž ředitelem Josef Bíbr neměl lehkou úlohu nejen proto, že se na soutěž přihlásilo 40 soutěžících, ale i kvůli silnému větru, který předpovídali již od půlky týdne.

Bohužel se tato předpověď vyplnila a na ploše fučel vítr, kterého se dost soutěžících obávalo, ještě ráno při trénikových letech jsem letěl s Titanem, musel jsem opatrně při vleku, ale zaletět pět minut šlo i přistát.

V prvním kole první rundy letěl Zdeněk, hned vletěl do stoupáku, který ukázal Petrovi K. a udrželi se v něm a naletěli nejlepší časy i přistání. V druhé rundě startoval Jirka, při opakování jsem mu málo natáhl šňůru, z malé výšky nenaletěl. Bylo těžké odhadnout našponování šňůry, chvílemy byl vítr okolo 7m/s a vzápětí byl nad 10 -12m/s což lámalo spolehlivě modely ve vzduchu. Ve třetím kole šel Ondra, již nebyly žádné stoupáky a tak to bylo o vyklésání ze slušných startovacích výšek, stejně jako to měl Jirka. Soutěžící se začali domlouvat zda má cenu vůbec pokračovat a jestli bude lepší závody ukončit, ředitel rozhodl dolétat kolo, počkat a rozhodnout. Luboš boj s větrem vzdal, měl jen Aladina. Já v šesté rundě nasadil Limita, který si se silným větrem lépe poradí, naletěl jsem 3,5min, ale neměl jsem přistání, proto jsem šel ještě, ale bál jsem se destrukce křídel, z vleku jsem vypadl v malé výšce, čas cyběl ani jsem nepřistál, rozum mi říkal, že mám za včas skončit a nerozbít éro. Sousedovi doslova model explodoval na vleku, to si hned každý rozmyslí. Soutěž byla po odlétání ukončena, měl rozlet Petr K. a Michal M. o druhé a třetí místo v pohárové soutěži, ostatní ceny rozlosoval Pavlík pro juniory a p.Vašina (šéftrenér této kategorie) seniory. Pepa předal poháry, letošní soutěže tím skončily.

 

foto  

         RCVS Český Brod - Podhořany 16.9.2017

 

Českobrodská soutěž pod vedením Miroslava Schleifa je již tradičně pořádána na letišti v Podhořanech, letos za účasti 19 soutěžících. Počasí nám tentokrát moc nepřálo, přeháňky a mrholení nás doprovázely celou soutěž. Ráno jsem měl obavy o odlétání celé soutěže, nakonec se stihla odlétat tři kola i s přestávkou. U čtvrtého kola se odlétala první runda při druhé kde jsem zrovna letěl a dařilo se mi, se rozpršelo a ředitel ukončil soutěž.

Z Chotěboře jsem dorazil já a Jirka P., ostatní pořádaly soutěž F3F u nás na svazích, protože byl slabý vítr asi 2-3,5m/s byla tato soutěž zrušena. Jirka měl první dva lety opravdu exelentní, v prvním kole mu chyběly dva body, v druhém jen jeden do maxe, třetí let naletěl "jen" krásných 401 bodů, které by kde kdo tento den bral. Vše odlétal s vyladěným malým Aladinem od Luboše. Já už se trápil více, Aladin se snažil, ale v prvním kole jsem naletěl jen 3,5 min přistání za 95, druhé kolo jsem první výsledek nebral a tak následovalo dalších několik opakování, která zakončil až chycený padáček na křídle, kdy jsem musel v kruzích přistát vše v deváté minutě, to znamenalo nejhorší výsledek.Třetí kolo skoro 5min a 100 za přistání. Vše stačilo na 13.místo. 

Jirka se svými výkony obsadil vytoužené 1.místo, hned za ním Václav Mašek, 3.Odra Teichman a čtvrtý Libor Pechan.

Děkuji LMK Český Brod, LMK Nový Dvůr a letišti Podhořany za soutěž za 14 dní se zde pořádá letošní poslední RCVS soutěž.

 

foto

 

výsledky 

 

 

 

 

          RCVS Havl.Brod náhradní termín 12.8.2017

 

V dubnu se Brodská soutěž pro špatné počasí neodlétala, Milan slíbil náhradní termín, slovo dodržel a v tomto termínu uspořádal nahradní soutěž RCVS. Počasí dle předpovědi nemělo moc přát ani tentokrát, naštěstí se nevyplnila, až na silný vítr, který nás dost potrápil.

Účastnilo se 14 soutěžících, odlétala se všechna čtyři kola, nejhorší výsledek se mohl škrtat. Organizace soutěže byla skvělá, bylo zajištěno občerstvení, soutěž rychle doběhla ke konci už ve 13h.

Soutěžící v kolech často opakovali, termika se vždy nedostavila :-), přistávání dělalo kde komu problémy, s tím jsem měl problém osobně, za což jsem obsadil poslední 14 místo, kluci si s větrem poradili lépe Luboš na 7, Petr K. 6,Jirka na 5.místě a nejlépe si zalétl Zdeněk 3.místo. Za které si převzal diplom, pohár a lahev Rumu :-).

 

 

foto

 

 

                                           RCVS Chotěboř 3.6.2017

Pořádání soutěže není jednoduchá záležitost, přípravy probíhají skoro celý týden. Ale v závěru se opět vše podařilo zajistit.

Tento rok byl překročen loňský rekord v účasti soutěžících přijelo si jich zasoutěžit 24. Z tohoto počtu se účastnilo 19 seniorů a 6juniorů - žáků. Počasí nám vyšlo i letos, jasno, vítr jižní v nárazech max do 2m/s, teplota cca 26°C. Létalo se na ploše před naší boudou, odlétala se všechna čtyři kola na čtyřech startovištích. Nejhorší výsledek si mohl soutěžící škrtnout. Jedno kolo trvalo okolo jedné hodiny, na občerstvení jsme měli připravené grilované párky a jeden nápoj dle výběru (pito, pivo, limo, čaj a káva) a byla vyhlášena krátká přestávka. 

Krátky postřech ze soutěžních letů, termika se dostavila :-), ale opět v některých kolech dokázala pěkně potrápit. Jirkovi se podařilo ve třech kolech zaletět téměř plný čas i přistání, jedno kolo měl za 0 kdy přelétl pracák. Součet bodů 1371 mu dal na krásné druhé místo hnet za prvního Jiřího Kadlece s 1375 body, třetí s počtem 1366bodů si zalétl Michal Malínský.

Mě se podařilo dobře zaletět hned první dvě kola, u třetího jsem měl za přistání jen 35 (nedolétl jsem k bodu), ve čtvrtém kole jsem nedokázal najít žádný stoupák až na konci pracáku a ještě jen slabý. 1276 bodů dalo 11.místo. Luboš byl za mnou 12. Lépe se dařilo Petru Klusáčkovi, který se umístil 6. Zdeněk na 8.místě a Vašek na .

Nepatří mi hodnotit soutěž jako pořadatelovi,ale myslím si, že se vydařila. Veliké poděkování patří všem těm, kteří mi s organizací soutěže pomáhali a hlavně časoměřičům za jejich obětavou práci a hlavně babičce a Zdence a ženám, které se o nás staraly po celý den v naší "polní kuchyni" díky :-).

Za rok na viděnou na další soutěži.

 

foto

 

výsledky

 

                RCVS Podhořany 27.5.2017

Do Podhořan na soutěže jezdím rád, tak tomu bylo i tentokrát, navíc když přála předpověď počasí - krásné, jasné se severovýchodním větrem do 3m/s. Přijelo si zalétat 26 soutěžících, z tohoto počtu se účastnilo pět z našeho klubu. Tentokrát se létalo jen na čtyřech startovištích po sedmi rundách. Přistávalo se přes pole a keře a balíky. Některé přistávací body jsme si vyžádali přestěhovat, nebylo by možné přes balík bez poškození modelu přistát. Nakonec po snížení z pěti startovišť, bylo první místo volné a tím odpadl tento nejtěžší přistávací bod.

Ráno při tréninkových letech to bylo dobré, nechalo se naletět 6min. Bohužel hned při prvním kole první rundy, kdy letěl Luboš s Aladinem, se vše vyvrátilo, nebylo to tak jednoduché, na krásně modré obloze z počátku nebyl ani jeden mráček, termika byla tzv "chytrá". Lépe se dařilo Jirkovi, který s teprv zalétnutým menším Aladinem nalétal plný čas, jen se mu nepodařilo přistát, zaletěl si a nad hranou pole jeho model zastavila vysoká tráva. V další dvou kolech Jirka znovu naletěl časy a u jednoho měl i přistání za 100bodů. Poslední kolo měl Jirka škrtací. Mě a Lubošovi se dařilo méně, já si nejlépe zaletěl v druhém kole kde jsem šel na opakování, ve výšce cca 6m jsem našel dost silný stoupák ve kterém jsem nabral výšku a odlétl nad pole, stejně jak se rychle objevovaly tak i mizely ve čtvrté minutě jsem nic nenašel a musel jsem na bod dolů, výšky se mi zdálo dost, ale na bod jsem nedoletěl bylo to za 0. Nejhorším kolem bylo třetí a čtvrté, ani v jednom jsem nenaletěl čas, jen přistání bylo slušné. Ve třetím kole jsem využil všechny opravné lety, ale ani jednou jsem neměl slušnou výšku po výstřelu cca jen 30m, nic jsem nenašel byl z toho škrtací let. Ve čtvrtém to bylo podobné jen výšky byly větší. Jirka si vylétal slušné 7.místo, já až 19.

První místo si právem zasloužil Ondřej Teichman, druhý Libor Pechan a třetí Martin Voldřich.

Díky LMK Limit za krásnou soutěž.

 

foto

 

výsledky

 

           MČR RCVS Lanškroun - Sázava 2017

Letošního mistrovství se ujal klub z České Třebové,soutěž uspořádali na louce vedle fotbalového hřiště v Sázavě u Lanškrouna. Musím uznat, že soutěž byla dobře zorganizována, dobré zázemí, bylo zajištěno občerstvení (řízek s bramborovým salátem) pití po celou soutěž.

Bylo v plánu létat šest kol na pěti startovištích, soutěže se zúčastnilo 29 soutěžících. Před prvním kolem jsme měli obavy z bočního větru, ty se na štěstí hned po startech rozplynuly. První tři kola foukal vítr okolo 3 - 3,5m/s, po startu byly dobré výšky, často se dařilo soutěžícím najít i stoupáky a naletět plné časy. Po třetím kole přicházely přeháňky, několikrát jsme uklízeli své modely a znovu je připravovali na soutěžní létání. Po první přeháňce přestal téměř foukat vítr, výšky po startu byly malé. S termikou jsem se také trápil, musela se hledat z malé výšky nebylo tolik možností a navíc byla jen slabá. Proto letové časy ve čtvrtém a pátém kole nebyly plné až na výjimky. Šesté kolo se nakonec zrušilo, blížila se velká přeháňka.

Následovalo předávání cen šesti juniorům a ve skupině seniorů třem nejlepším. Letošním mistrem republiky se stal Michal Malinský, na druhém místě Milan Švaro, třetí Jan Pazour, který létal nejlépe z našeho klubu, hned za ním Luboš a na 5.místě Ondřej Rezler oba se stejným počtem bodů o pořadí rozhodl škrtací let. Já byl spokojený se svým devátým místem, které jsem si vybojoval s novým modelem Aladin. Jirko vi se letos dařilo méně a umístil se na 12.místě.

Celkově soutěž hodnotím dobře vládl po celou soutěž klid a pohoda, dobře jsme si zalétali, budu na ní v dobrém vzpomínat.

 

foto

 

výsledky 

                 RCVS Podhořany 29.4.2017

Počasí si s námi stále zahrává a letos obzvlášť, vždyť ještě den před touto soutěží napadl sníh, naštěstí do druhého dne roztál a předcházející deštivé počasí vystřídalo v den soutěže jasno a vítr do síly 4m/s.

Soutěže se zúčastnilo 22 pilotů, Pepa má již vše dobře tradičně připraveno, letos má nové gumicuky, které se skládají z gumové trubičky a ze zednické šňůry o průměru 1,1mm. Tah tohoto gumicuku při napnutí se zdá být malý, ale modely startovaly lépe než na dřívějších tvrdých gumách. Soutěž se létala na čtyři kola a na čtyřech startovištích.

Nejlépe si vedla skupina v prvním kole letící se Zdeňkem, kteří dosáhly k maximu. Zdenda si zaletěl slušné 9.místo. Dál to bylo hodně o štěstí nějaký stoupák najít a využít ho, některé se i rychle rozpadaly. Osobně se mi nedařilo, často jsem opakoval a byl jsem rád za 4minutové časy, ve třetím kole jsem si čas zaletěl téměř plný, ale nedokázal jsem s modelem včas sednout do konce pracáku a tak to bylo za nulu. Vše zaletěno s novým Titanem od Luboše, zatím se ještě s ním seznamuji, byl to jeho čtvrtý let. Počasí mi moc na tréning nepřálo a je to znát.

Snad si v příštích soutěžích vše vynahradím :-).

 

foto

 

výsledky

              RCVS Havlíčkův Brod 22.4.2017

V tomto roce zatím počasí soutěžím moc nepřálo, první soutěži 1.4.2017 v Lanškrouně se účastnilo jen osm soutěžících pro velký vítr.

V Havlíčkově brodě se soutěž nakonec zrušila, nedovolilo ji odlétat deštivé a větrné počasí.

Snad pořádající klub plánuje náhradní termín.

 

 

                                                    Žebříček RCVS 2016

 

Jak se Vám dařilo v roce 2016 v RCVS.

 

Žebříček 2016 RCVS

                 RCVS Podhořany 1.10.2016

 

Po týdnu je tu další soutěž RCVS opět pořádaná v Podhořanech, ale tentokrát pod pořádajícím klubem LMK Český Brod. Předpověď počasí přála krásné "babí léto" s teplotou okolo 25°C a sílou jihovýchodního větru do síly 5,5m/s v nárazech, slunce hřálo hned ráno, ale první letové testy nezaznamenaly žádné stoupáky.

Soutěžících přijelo 29. V prvním kole bylo téměř bezvětří, gumicuky se přetáhly na severozápad, první start jsem zahájil v první rundě společně s Jirkou, zvolil jsem špatnou stranu, kde nic nenosilo, Jirka měl větší štěstí a hned se chytil, já musel opakovat a letět na pracák, stoupák se mi rozpadl a v zápalu boje jsem z malé výšky nedoletěl a připsal si 0 za přistání. Jirka dobře zabojoval a bez jednoho bodu měl maxíka. V druhém kole jsme nastoupili s lehkými modely, při startu začalo foukat do zad. Soutěž se v 11h přerušila, začalo dle předpovědi foukat, kluci museli přesunout znovu gumicuky. Na opakování druhého kola jsem nasadil už Limita, byl problém naletět čas, byl jsem rád za 3min. Podobně tomu bylo i ve třetím kole. Čtvrté kolo jsem neletěl z rodinných důvodů, musel jsem předčasně jet domů. Ale asi se vzduch moc nezměnil a zaletět čas byl problém. Kategorie RCVS je pro letošní rok touto soutěží zakončena.

 

foto

 

výsledky 

 

                RCVS Podhořany 24.9.2016

 

Už tři měsíce jsem na žádné soutěži nebyl, proto jsem se na tuto moc těšil. Předpověď počasí přála jasno, teploty okolo 18°C a vítr do 2,5m/s. Předpověď vyšla, jen se vítr trochu měnil a někdy fouklo o trochu více než 2,5m/s. Bylo ryze termické počasí, na poli se tvořily termické víry, které odnášely prach z pole a byly krásně viditelné. Termiku nám také skoro celou soutěž ukazovala početná skupina káňat. Každý se nakonec o tu svou termiku musel zase poprat. Výsledky na prvních 12 místech jsou velmi vyrovnané, rozhodovaly chyby při přistání nebo chybějcích několik málo bodů v letovém čase. Například Jirkovi se dařilo v prvních třech kolech,kdy naletěl téměř maxima, ale i tak krásných výsledných bodů stačilo na 10 místo. Mě a Zdeňkovi se dařilo méně, já chyboval hlavně při přistání, Zdeněk skončil na 20.místě a já hned za ním. Soutěžících se účastnil velmi slušný počet a to 32.

Na první místo se probojoval Ondra Teichman, druhý Michal Malinský, třetí Libor Koten.

Ještě Pepa vyhlásil výsledky za pohárovou soutěž do které se nominovalo 22 soutěžících, první si odnesl pohár Ondřej Teichman, Druhý Libor Koten, třetí Michal Malinský.

Děkuji LMK RC Limit za krásnou soutěž. 

 

Foto

 

Výsledky RCVS

Výsledky pohárovky

 

 

                    MČR RCVS Litovel 2016

13.6.2016

Mistroství republiky je vždy nejvyšší soutěží v národních kategoriích a tou je i ta naše. Letos se organizování ujal klub Litovel, soutěž se pořádala na modelářském letišti v Uničově. Dorazilo 22 soutěžících, což je slabota, oproti předchozím rokům.

Létalo se na čtyřech startovištích, po šesti rundách. Gumicuky byly nataženy nešťastně, vítr foukal z boku. První dvě kola to ani tak nevadilo, vítr byl slabý až žádný. Výšky po startu byly malé a muselo se hledat a bojovat, stoupáky byly, po chvíli se zas rozpadly a tak se to střídalo, někdo měl trochu víc štěstí, podařilo se najít i silnější termiku, kdy šlo nastoupat do slušných výšek. Lety nám znepříjemňovalo mrholení ve třetím kole to bylo nejhorší, kdy i pršelo a soutěž se na dvakrát přerušila. V tu dobu se většině nedařilo naletět čas, ochladilo se, vzduch nenosil. Vznikly hádky, uvažovalo se opakovat celé třetí kolo znovu. Dohodlo se, že se kolo dolétá, bude se moc vybrat škrtací let mezi třetím a čtvrtým kolem + nejhorší výsledek z ostatních kol. Po odlétání se přehodily gumicuky. Zbylá dvě kola se odlétala bez větších problémů, počasí se také umoudřovalo, nebe zase začalo nosit.

Z naší výpravy si nejlépe vedl Jiří Pátek, v posledním kole potřeboval zaletět maxe, který by mu vynesl první místo, hned po startu a chvíli hledání se podařilo a začal stoupat do slušné výšky, při přistání se mu stala osudná jedna otočka navíc, pro ní nemohl doletět a přišel tak o cenné body za přistání. To Jirku posunulo na i tak krásné druhé "stříbrné" místo.

Mě se dařilo jen v prvním a posledním kole. V tom posledním mě potěšilo, že jsem se zachránil z malé výšky, kdy jsem měl strach že zůstanu ve větvích stromu, nestalo se tak, vybojoval a nastoupal jsem do větší výšky a bylo i dobré přistání. Ale i tak jsem zůstal vzadu na 14.místě, Luboš předemnou na 13.místě.

Musím říct nebýt komplikací s gumicukem, byla by to pohodová soutěž.

Čekala nás dlouhá cesta domů, proto hned po odlétání, jsme rozložili a naložili modely do aut, následovalo předání cen a odjezd domů.

Za náš klub gratuluji Jirkovi ke krásnému druhému místu. 

 

Foto 

 

 

                 RCVS Chotěboř 4.6.2016

 

Skoro celý týden probíhaly přípravy na soutěž pořádanou naším klubem, vylekalo mne počasí, kdy v pátek celý den propršelo, na sobotu předpovídali jasno a od 11h přeháňky.

Bylo přihlášeno šestnáct soutěžících, přijelo dvacet, čož je velice slušný počet,  jedná se o největší počet soutěžících od dob, kdy se RCVS u nás létá .

Pro přistávací body byla posekaná dráha pod čtvercem, vzhledem k situaci, že vítr foukal opačným směrem něž byla předpověď, byly body umístěny do neposekané trávy, to znemožňovalo slušné přistání, ale soutěžící se s tím poprali. Po prvním kole se musely přehodit gumicuky začalo foukat od severu. Vítr byl slabý tak do 2,5m/s.

Během dopoledne strašily mraky, ale jasné počasí nakonec vydrželo po celou soutěž, dovolilo tak odlétat všechna čtyři soutěžní kola. Létalo se na čtyřech startovištích, po pěti rundách.

Odlétat v termice šest minut nebylo jednoduché, hledali jsme jí po celé obloze někdy to nevyšlo muselo se i několikrát opakovat a letět na pracák, někdy už nezbýval čas naletět plný počet bodů. Body za přistání se také lišily.

Dost to zamýchalo s pořadím, málo soutěžících mělo vyrovnané výsledky, ale i tak polovina soutěžících se dostala přes 1000bodů.

Nejlépe dopadl Onřej Rezler s 1366body na prvním místě, druhý byl Libor Pechan a třetí Václav Mašek.

Děkuji soutěžícím za účast, moc a moc děkuji Zdeňce a mamce za obsluhu "polní kuchyně", které se staraly o naše hladové žaludky :-). Dále díky časoměřičům Zdeňkovi Landsmanovi a mému tátovi, kteří se tohoto úkolu zhostili na jedničku. A všem ostatním, kteří pomohli s organizací soutěže a jejího hladkého průběhu.

Poděkování patří i místnímu aeroklubu, kteří po celou dobu konání soutěže nechali pro nás volné nebe. Zas za rok když to půjde, rádi Vás přivítáme na našem letišti na další soutěži RCVS.

 

Foto

 

Výsledky

 

                RCVS Podhořany 28.5.2016

 

Na soutěž přijelo 30 lidí, létalo se na pěti startovištích po šesti rundách, počasí přálo a odlétala se čtyři kola. Po prvním kole se musely přemístit gumicuky, otočil se vítr. Jinak styl létání byl podobný minulému závodu v Podhořanech, létalo se s lehkými modely do klidu, bojovalo se do poslední vteřiny o naletěný čas v termice.

Často se soutěžící museli zachraňovat s modely v malé výšce, někomu se podařilo zaletět jinam od skupiny a najít lepší a silnější stoupák a v něm celý letový čas naletět. Přistání též rozhodovalo o umístění, výsledky byly opět "nadupané" někdy rozhodovalo i o pozici několik bodů.

Osobně se mi dařilo podobně jako v dubnové soutěži, měl jsem problémy při přistáních, jinak časově to bylo až na jedno kolo dobré.

 

Děkuji LMK RC Limit za pěknou soutěž.

 

Foto

 

Výsledky 28.5.2016

Výsledky 2.7.2016

                  RCVS Podhořany 30.4.2016

 

Na soutěž jsem se těšil, předpověď počasí slibovala solidní den jako stvořený pro tuto kategorii. Vítr do síly 3,5m/s. Na nástupu se odhlasovalo zalétata čtyři kola na pěti startovištích, tak aby po nás mohla následovat soutěž F3J, kterou pořádal klub z Heřmanova Městce.

Z naší skupiny jsem šel na řadu hned v první rundě, musel jsem hledat, ale s pomocí jsem našel stoupák a zaletěl plný letový čas, ale přistání jsem podcenil bylo jen za 65bodů. Dařilo se mi zaletět časy i ve druhém a třetím kole, jen stále mi nešlo slušné přistání.Poslední kolo sílil vítr, ale zustal jsem u lehkého modelu. Čas nebyl nejhorší, ale nepřistál jsem, z tohoto letu byl škrtací.

Ostatní museli stejně bojovat a hledat termiku nebo jen slabé bubliny, které se často brzy rozpadly, jen několik rund mělo to štěstí, že hned nalétli do stoupáků. Veliké poděkování patří pořádajícímu klubu LMK RC Limit, za perfektní organizaci soutěže. Po předání cen, jsme ještě zůstali na zhlédnutí prvních startů ze soutěže F3J.

Za měsíc se můžeme těšit na další pohárovou soutěž též v Podhořanech.

 

 

Foto

 

Výsledky

 

                   RCVS Havlíčkův Brod 16.4.2016

 

Jedná se o letošní druhou soutěž RCVS pořádanou v tomto roce. Předpověď počasí jistě

pořadatele v týdnu pěkně potrápila, nebylo ani den před soutěží jasno, jaké počasí nakonec

bude. Přeháňky a vítr o síle 6 a v nárazech až 8m/s, se naštěstí nekonalo. Bylo jen zataženo

teplota okolo 16°C, chvilkami zasvítilo sluníčko a vítr, ten po dvě kola vál tak do 3,5m/s

potom začal sílit nejvíce foukalo na poslední kolo.

Soutěžících bylo 17, létalo se na čtyřech startovištích a pěti rundách.

Náš klub byl zastoupen sedmi soutěžícími. I když počasí bylo slušné časy za let byly poctivě

vybojovány, osobně jsem měl štěstí jen v druhém kole, kdy jsem po chvilce našel termiku a

šel sní za sebe. Ostatní kola jsem se musel víc snažit, abych letové časy zaletěl.

Tentokrát se mi dařilo i v přistání 100,90,90, za poslední 0 to když jsem podcenil vítr a

nedoletěl. To mě posunulo na 12.místo. Opět jako loni byly

výsledky dobré, počet bodů na posledním místě je toho důkazem slušných 1023 pro

M.Schleifa.

 První místo vybojoval J.Kadlec s 1363body, druhé Z.Nespěchal s 1331b, třetí L.Rezler s

1312body.

Soutěž chválím, pořadatelům za ní děkuji, příště navidění.

 

Foto

 

Výsledky

                                                    Žebříček RCVS 2015

 

Jak se Vám dařilo v roce 2015 v RCVS.

Celý žebříček

Tři výsledky

 

                                                RCVS Podhořany 26.9.2015

 

Výsledky

 

          RCVS Podhořany - Český Brod 19.9.2015

 

Výsledky

               RCVS Havlíčkův Brod 15.8.2015

 

 

 

Výsledky 

Foto

 

                MČR RCVS Podhořany 2015

13.7.2015

 

Letos se MČR koná již druhým rokem, jako loni i letos přálo počasí jasno 24°C a vítr vál do 3m/s

Stejně jako loňský rok i letos těsně před soutěží byla zrušena nominace, kterou bylo podmínkou naletět na zápočtových soutěží 1100bodů. Rozdílem letos bylo, že se létalo šest kol, místo čtyř.

Mistrovství se zúčastnilo 34 soutěžících z nich 9 z našeho klubu a pět opravdu Chotěbořáků, Zdeněk, já, Luboš, Ondřej a Jirka.

Létalo se z pěti startovišť a sedm kol. Celý závod jsem odlétal s lehoušem Bubble Dancerem. První let jsem měl hned drama, když jsem zachyti na křídlo modelu padáček od sousedního startujícího modelu, zkoušel jsem padáček setřást, nedařilo se, už jsem plánoval přistání v kruzích a asi ve 20m nad zemí se padáček uvolnil a odpadl. Model ukázal termiku a já začal stoupat. Naletěl jsem jen 4min, přistání se mi nepodařilo, protože jsem šel z malé výšky proti kopci.

Další druhé a poslední šesté kolo, ta byla nejlepší, kdy jsem naletěl i slušně přistál. Zbylá kola jsem naletěl jednou 4min a u ostatních skoro plný čas, jen ta přistání jsem kazil. 

S termikou jsme to měli všichni téměř podobné, potrápila nás, nechaly se najít stoupáky a zalétat v nich, někdy se rozpadly a následovalo nové hledání. V některých kolech měli i opravdu smůlu a nic nenašli. V pár případech naopak po výstřelu modely stoupaly do stratosféty.

Dost nás potrápil i směr větru, který se měnil, foukal nejen z boku, ale i do zad a to hlavně u posledních dvou skupin z posledního kola. Kdy zrovna letěl Zdeněk a Jirka, výška byla po startu opravdu tak malá, že nešlo z této výšky lépe zaletět natož něco najít, nezbývalo než obletět a přistát. Výšky po startu byly až na vyjímky malé a tak se muselo hodně bojovat. Jirkovi se podařilo jednou usadit ve slabém stoupáku, kdy už myslel na přistání, naletěl plný čas, ostatní z jeho skupiny nezaletěli. Dále několik modelů mělo kolizi po tvrdém přistání a bylo poškozeno.

Následovalo sčítání bodů a nejhorší výsledek se škrtal, ředitel soutěže J.Bíbr vyhlásil pořadí soutěžících Luboš Mokříž se stal mistrem republiky pro rok 2015 s body, na druhém místě se umístil Ondra Taichman s body, třetí místo Ondřej Rezler z našeho klubu s body.  

Já se umístil na jedenáctém, Zdeněk na šestnáctém, Luboš na 13., Jirka na 18.místě.

Musím poděkovat pořadatelům, že vše zvládli na takto náročné a dlouhé soutěži bez závažných problémů.Zbývá jen kdo uspořádá mistrovství příští rok? 

 

 

Fotografie z mistrovství

 

Výsledky MČR

 

 

 

                          RCVS Hořice 13.6.2015

Na soutěž do Hořic jel tentokrát Jiří Pátek sám, počasí a další okolnosti mu přály a tak Jirka zalítal ve třech kolech dobré časy a hlavně i přistání.

Výsledky mu zaručily umístění k nádhernému druhému místu,

Jirko gratulujeme ti za krásné umístění :-). 

 

Fotografie ze soutěže

                           RCVS Chotěboř 6.6.2015

V tento termín se již několikátý rok "daří objednat" krásné počasí. Jen mne vystrašila předpověď větru, který měl ráno dosahovat hodnoty přes 10m/s a pak postupně slábnout. Předpověď se vyplnila, ale jen částečně protože jižní vítr vál o něco méně 5m/s a po poledni slábl až na 2m/s. "Chytrá" termika pod modrou oblohou fungovala neustále a každé kolo bylo jiné. Dnešním dnem padaly po republice teplotní rekordy. 

Soutěžit přijelo 14 soutěžících, z našeho klubu nás zastupovala polovina tedy sedm účastníků. Létalo se na čtyřech startovištích v jednom kole čtyři skupiny, po dvou kolech se soutěž přerušila na polední přestávku, kde si mohl každý pochutnat na grilovaných párcích z naší "polní kuchyně" a zahnat žízeň pivkem nebo pitem z naší ledničky:-). Zpestřením byl k párku nefalšovaný křen. Odlétala se všechna čtyři kola a nejhorší výsledek se škrtal.

Samotné lety byly jako loterie, termika byla, jak jsem psal chytrá, tj. stoupavé bubliny následovaly klesáky, do poslední minuty nebylo vyhráno. Dost se měnila i v každé skupině. Též i přistání se ne vždy každému podařilo. Nejlépe si tímto počasím poradil Petr Klusáček, který vybojoval první místo za krásných 1314 bodů. Následoval ho Petr Havlas s 1188 body. Třetí místo obsadil Miroslav Schleif s 1150 body. Mě se podařilo krásné "bramborové" 4.místo :-). 

Veliké poděkování patří všem časoměřičům Zdeňkovi Landsmanovi, Karlu Krajníkovi, Petru Šrámkovi st., a Lubošovi Rezlerovi za nasazení po celé soutěži, za obsluhu "polní kuchyně" naší babičce.

Dále děkuji místnímu aeroklubu Chotěboř za možnost uspořádat na letišti naší soutěž a za volný prostor po její konání

Doufám, že se nám zase za rok podaří uspořádat další pohodovou soutěž RCVS.

 

 

Fotografie ze soutěže

Výsledky soutěže

 

                     RCVS Podhořany 23.5.2015

Na soutěž si přijelo poměřit sílu 24 soutěžících. Vše probíhalo v Podhořanech na letišti jak na drátkách, členové pořádajícího klubu Nové Dvory mají s tuto kategorií dlouholeté zkušenosti.

Vše bylo perfektní, jen to počasí. Soutěžící se snažili ale proti silnému nárazovému větru, který ke konci soutěže ještě více sílil měl málokdo šanci naletět slušné body za let. Přistání byl velký boj, několik kolizí modelů s zemí se neobešlo bez následků a bylo rozbito několik modelů.

Osobně jsem vzdal let v posledním kole, abych se vyhnul destrukce modelu ve vzduchu.

Přesto vše se některým podařilo vylétat velmi slušné bodové ohodnocení, například Roman Bednář, který se umístil na prvním místě s 1318 body, hned za ním Tomáš Bruner s 1177 body a třetí Petr Klusáček 1164 body.

Příště bych si přál aby méně foukalo :-).

 

Výsledky

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

                         RCVS Podhořany 25.4.2015

 

Letos šlo v tomto termínu o první soutěž pořádanou v "mece" soutěží RCVS na letišti v Podhořanech. Poměřit své výkony s modely větroňů si přijelo úctihodných třicetjedna soutěžících. Krásné počasí s větrem o síle jen 2,5m/s, který zesílil jen na chvilku a to jen v momentě,  když se utrhla termika. Které nás dost každého během soutěže potrápilo.

Odlétala se všechna čtyři kola po sedmi rundách na pěti startovištích. Soutěž byla plynulá a po dvou kolech přerušena polední přestávkou. Předpokládal jsem, že během dne bude více termiky, ona byla, ale silnější vyšla jen pro některou skupinu, spíše převládala slabá v úzkých bublinách, takže se muselo hodně bojovat na rozdíl od posledních závodů v HB.

Dále náhlý náraz větru znepříjemnil nejedno přistání, často se opakovalo a ne vždy to bylo šťastné rozhodnutí. Opakování někdy bylo horší jak první let. Také se měnil směr větru, což se mi stalo ve třetím kole, po startu jsem měl výšku jen cca 50m, podařilo se mi chytit ve slabé bublině a nalétat 6min, ale nepřistál jsem.

Nejlepší z našeho klubu byl Vašek Mašek, který obsadil 1.místo, dále 13.místo pro Jirku Pátka, já 23. a Zdeněk Vojáček na 26.místě.

Více je možné zhlédnout ve výsledcích viz níže. 

Celou akci hodnotím velmi dobře, nechybělo dobré občerstvení a krásné ceny pro první výherce soutěže. Za měsíc se bude v Podhořanech pořádat další soutěž, tak jestli to vyjde zas si rád přijedu zalétat :-). 

 

Fotografie ze soutěže

Výsledky soutěže

                         RCVS Havlíčkův Brod 11.4.2015

 

Počasí mělo přát, tak se i stalo, jen změna větru z východu na západ se konala naštěstí až po odlétání soutěže. Vítr vál o síle 2,5 - 3m/s. Termika byla, dokázala nás také ale v některých kolech dost potrápit. V poslední rundě posledního kola ukázala termiku tři káňata.

Přijelo si poměřit síly 20 soutěžících, z našeho klubu se zúčastnilo sedm členů. Létala se čtyři kola po pěti skupinách, s polední přestávkou na oběd. Dle výsledkové tabulky je znát, že dost soutěžících splnilo a naletělo čas blížící se maximu a mnohdy rozhodovala přistání. Například nejlepší výsledek 1368bodů Ondry Rezlera (1.místo) a 1171 bodů poslední 20. místo Jan Bruner. Tento rozdíl je 197bodů, které jsou z nepovedeného přistání.

Broďáci mají dobré zázemí modelářské plochy a dobře zvládnutou organizaci soutěže, proto na jejich soutěže rád jezdím, ještě jsem veselejší, když vezu domů celý model. Také mě potěšilo 5.místo.Budu se zas těšit na další soutěž děkuji.

 

Fotografie ze soutěže

Výsledky soutěže

 

                MČR RCVS Podhořany 2014

14.7.2014

 

Soutěž se stala první oficiálním MČR v historii kategorie RCVS. Počasí nám přálo polojasno, mraky slibovaly termiku, vítr vál o síle 3m/s v nárazech až 5m/s. V týdnu naopak počasí bylo nevyrovnané, převládaly přeháňky a dalo se trénovat jen mezi nimi. 

Na mistrovství republiky jsem se připravoval dlouho, už jenom splněním podmínek na jejich přihlášení, kdy každý měl mít počet 1100bodů z jedné soutěže a odlétat dvě soutěže. Nominaci se mi podařilo splnit, letos jsem odlétal dvě soutěže přes 1100 a jednu přes 1200bodů. Při poslední soutěži v Podhořanech, byly tyto podmínky zrušeny a mohl se přihlásit na MČR každý. Týden před MČR jsem měl málo času na tréning (rodina,řešení nového zaměstnání), ale přes to vše se mi ve čtvrtek a pátek podařilo najít trochu času.

Mistrovství se zúčastnilo 27 soutěžících z nich 7 z našeho klubu a čtyřy opravdu Chotěbořáci, Zdeněk, já, Luboš a Jirka. Já jsem začínal hned v první skupině ze čtvrtého startoviště, doposlení chvíle jsem nevěděl jaký model zvolit lehouše nebo Limita, vyhrál to Limit. Po výstřelu šli všichni do leva, já dpředu kde jsem našel termiku a v ní točil a točil. Podařilo se naletět čas, jen ta přistání, ta se mi nedařila ani při tréningu ani na soutěži. Bylo z toho slušných 423bodů. Ve druhé skupině po mě šel Jirka, musel opakovat, při napínání gumicuku se opět utrhl nově navázaný silon, startoval z trojky, ale to mu vzápětí ředitel neuznal. Ve třetí skupině šel Zdeněk, vedlo se mu naletěl krásných 453bodů. V páté skupině letěl Luboš naletěl krásných 455bodů.

V druhém kole jsem si polepšil 427bodů o něco přistání a čas jsem opět zaletěl, ale vše bylo tvrdě vybojováno jako v prvním kole. Jirka naletěl skoro plný čas, ale při přistání s Limitem v náklonu padl na zem po křídle a ulomil ucho a ještě se model převrátil na záda. Zdeněk opět si vedl velmi dobře a zaletěl 440bodů. Luboš vybojoval 455bodů.

Ve třetím kole se mi nedařilo, měl jsem problémy naletět čas, který byl jen 4:16 a přistání za 85bodů. Jirka se mi líbil, že se nevzdal a nasadil do boje lehouše, který byl na mezi svých možností, protože dost foukalo. Ale vedl si dobře, jen měl problém se probojovat připřistání k bodu. V tomto kole měl i nejhorší výsledek Zdeněk. Lubošovi se taky nedařilo nalétat čas.

Ve čtvrtém kole to bylo lepší, já jsem teda horko těžko naletěl maxe a přistání za 80bodů dalo to 439bodů. Ale byl jsem se svým výkonem moc spokojený, ale příště to chce cvičit přistání. Jirka bojoval, polepšil si přistání s lehoušem. Zdeněk naletěl ve čtvrtém kole 418bodů. Luboš měl velké problémy za letu, kdy musel opakovat bojoval do posledka v malé výšce, při přistání trefil časoměřiče, který se měl uhnout, vznikla kvůli tomu hádka, chlapi si vše vyříkali a Luboš měl 0 za let.

Následovalo sčítání bodů a nejhorší výsledek se škrtal, ředitel soutěže J.Bíbr vyhlásil pořadí soutěžících Michal Malínský se stal mistrem republiky pro rok 2014 s 1368body, na druhém místě se umístil Libor Koten s 1365body, třetí místo Ondřej Taichman s 1361body.

Zdeněk se umístil na krásném devádém místě s 1311body (jde o jeho teprve třetí soutěž), já na dvanáctém s 1289body, Luboš na 18.místě 1180bodů, Jirka na 21.místě, měl opravdu tentokrát smůlu, věřím že si lepší výsledky vybere příští závody.

Soutěž proběhla velice rychle, počasí přálo, škoda Jirkova zničeného modelu. 

Veliká gratilace našemu RCVS "nováčkovi" Zdenkovi a při tom nejúspěšnějšímu pilotovi na MČR z našeho města.

 

Fotografie z mistrovství

 

Výsledky MČR

 

 

                  RCVS Hořice 14.6.2014

15.6.2014

V týdnu jsme trénovali v podobném počasí jaké hlásili na sobotu. Domluvili jsme se, že pojedeme na soutěž do Hořic ve složení já, Luboš a Jirka.

Rano v sobotu jsem se probudil a začalo u nás pršet, tak jsem sedl za PC a znovu kouknul na předpověď počasí, hlásili polojasno vítr 3,5 - 5,8m/s, jen mrholení od 14h.

Sraz byl u zámku v 7h cesta vycházela na 1,5h a cca 100km, chtěli jsme přijet v 8:30h, abychom zkusili před soutěží tréningový let.

To se podařilo splnit, okolo půl deváté jsme dorazili na místo, kde už byla řada aut a okolo nich spousta soutěžících a pořadatelů. Počasí se umoudřilo bylo polojasno, vítr na letišti nebyl tak silný, jak se mi zdál při pohledu z auta na stromy okolo silnice.

Pak klasika registrace, nástup soutěžících, kterých přijelo 22. Od půl desáté se šlo na první kolo první skupiny ve které letěl Jirka. Skupin bylo šest a odlétala se všechna čtyři kola. Hned po Jirkovi jsem šel já a ve čtvré skupině Luboš.

Jirkovi se podařilo naletět čas 5:32, ale nepřistál, ráno foukal silnější vítr, který nám přistání komplikoval. Mě se podařilo naletět jen přes tři minuty a 90 za přistání, to mi nestačilo, šel jsem opakovat, jenže byly zamotané gumicuky, výška po výstřelu byla malá, čas jsem měl jen necelé dvě minuty a přistání za 55. Lubošovi termika nepřicházela čas měl 3:46 přistání za 80bodů.

V druhém kole si Jirka zaletěl zas téměř plný čas bez vteřiny a přistání už bylo za 80 . Já nic nenašel a tak po třech minutách jsem musel dolů na přistání, zkusil jsem sednout a podařilo se za 100, už jsem neopakoval. Luboš naletěl jen přes dvě minuty a přistání za 60bodů.

Třetí kolo musel Jirka opakovat, vyplatilo se podařilo se mu naletět čas 5:15 přistání za 90. Já jsem hned na vleku přetrhl vlasec, měl jsem malou výšku, musel jsem opakovat po čtvrté minutě, musel jsem létat na pracák čas jsem měl 5:09 a přistání za 95bodů. Luboš měl čas skoro čtyři minuty a za přistání 95bodů.

V posledním čtvrtém kole se Jirkovi podařilo naletět 5:52min a přistál za bodů 95bodů. V mé skupině všichni opakovali, mě se podařilo najít stoupák a naletět skoro plný čas 5:47, šel jsem si dřív na přistání, abych si dobře přistál, dlouho jsem čekal a už nedoletěl přistání bylo jen za 40 bodů. Myslím, že měl Luboš i nějaký problém s letadlem, po vleku měl menší výšky než my ostatní, čas měl v tomto kole zas ke čtyřem minutám jen přistání mu šla to měl tentokrát za plných 100bodů.

Jirkovi se podařilo naletět krásných 1291bodů, mě 1112 a Lubošovi 877bodů.

Vyhlášení vítězů bylo následovné první Ondřej Taichman, druhý Jiří Pátek a třetí Luboš Mokříž.

Já až na 10.místě a Luboš 18.

Tímto gratuluji Jirkovi k velmi výbornému výsledku moc mu přeju i další úspěchy třeba, aby brzy pokořil i první místo. Pilně trénuje, jistě se mu to podaří. 

Další soutěž je 28.6. v Podhořanech, ale já mám v plánu až MČR 12.7. také v Podhořanech, na které se nám podařilo všem třem nominovat.

 

Výsledky soutěže

 

 

                          RCVS Chotěboř 7.6.2014

Na tuto soutěž RCVS pořádanou naším klubem, se nám podařilo "objednat" opravdu krásné počasí. Sice na to nemám žádný patent ;-), ale počasí konečně vyšlo po dvou letech, kdy jsme dokonce jednu ze soutěží museli zrušit. Bylo jasno, modrá obloha, slabý jižní vítr o síle 2,4m/s v nárazech okolo 3,5m/s, teplota vzduchu hodně přes 25°C, prostě ideální počasí. 

Přijelo si poměřit síly 19 soutěžících, jen z našeho klubu se zúčastnilo osm členů. Létala se čtyři kola po pěti skupinách, s polední přestávkou na oběd. Termika byla, dokázala nás také i potrápit, trochu horší to bylo při přistáních, kdy nás potrápil terén, přistávalo se do mírného kopečku, to potrápilo nejednoho soutěžícího.

Mě se osobně podařilo naletět téměř plný čas v každém kole, jen ve třetím kole jsem musel opakovat, kdy jsem vypadl z vleku. Model jsem neviděl, nešikovné jsem letěl přes slunce. Opakování se podařilo, čas jsem pak naletěl. Horší to bylo s přistáním, model ještě dobře neznám. Z prvního letu jsem měl nulu, pak už jsem vždy nějaký bod za přistání získal.

Děkuji všem zúčastněným soutěžícím a především mé rodině za "polní kuchyň", kdy se postaraly, abychom nebyli hladový a žíznivý. Dále časoměřičům za jejich obětavou práci při měření výsledků jmenovitě Zdeňkovi Landsmanovi, Karlu Krajníkovi, Petru Šrámkovi st. Snad vše proběhlo v klidu a v pohodovém duchu a doufám, že se všem soutěž líbila.Pevně věřím, že příští rok se zas u nás sejdeme na další pěkné soutěži.

 

Fotografie ze soutěže

Výsledky soutěže

 

                RCVS Podhořany 26.4.2014

Výsledky soutěže

                                        Podhořany RCVS 28.9.2013

3.10.2013 

V sobotu na sv. Václava proběhla poslední čtvrtá pohárová soutěž v letošním roce v Podhořanech pořádaná klubem RC Limit, počasí bylo luxusní jasno a vítr do 1,5m/s v nárazech. Tento slabý vítr měl za následek malé výšky ze startu z gumicuku. Po desáté hodině dopolední začalo první kolo, hned v první rundě létal můj kolega Jiří Pátek po něm v druhé rundě jsem letěl já oba s Limity. První kolo foukal ještě trochu silnější větřík do cca 3 m/s. Naletěli jsme něco málo přes čtyři minuty a přistání bylo u mne 90 a u Jirky za 95 bodů.

Na druhé kolo vítr zeslábl a já musel nasadit Rivala větroně do klidu, vyplatilo se i když jsem musel opakovat naletěl jsem zas něco přes čtyři minuty a přistání 95 bodů výšky nebyly po výstřelu velké, ale model má dobrý kluz a mohl jsem si s ním dovolit zaletět do větší vzdálenosti za stoupákem, to bych si s Limitem nemohl dovolit.

Takto probíhaly ostatní kola ve třetím se mi podařilo naletět 5:32 a přistání 90 bodů a ve čtvrtém 4:18  přistání 100 bodů oba lety jsem musel letět na pracovní čas.

Soutěž jsem si maximálně užil, byl to velký boj, kdy z malé výšky se podařilo nastoupat v termice, přistání byla dobrá ve slabém větru se mi dařilo, že nejhorší přistání bylo za 90 bodů.

Musím pochválit pořádající klub, soutěž se jim podařila dobře uspořádat, konečně Pepa dal na má slova a poprvé bylo pět startovišť a při 29 soutěžících hned soutěž utíkala rychleji. Měli i výborný párky na občerstvení, pěkná soutěž, příští rok zas.

Nakonec tedy jsme se umístili já na desátém místě a Jirka na 25. Krásně zalétal Libor Koten se svým lehkým speciálem, kdy škrtací let byl se 459 body! Také tedy jasně zvítězil.

V pohárové soutěži se umístil na prvním místě Luboš Mokříž, hned za ním Libor Koten a třetí Petr Klusáček.

 

Fotografie ze soutěže

Foto od P.Vašiny

Výsledky soutěže  

Výsledkovka pohár 2013

 

                                        Podhořany RCVS 29.6.2013

 

Fotografie ze soutěže

Výsledky

 

 

                                           Chotěboř RCVS 11.5.2013

 

V sobotu 11.5.2013 opět jako loni strašilo počasí v podobě přeháněk, ale na rozdíl od loňska se nakonec soutěž odlétala v počtu 17 soutěžících.

Děkuji moc všem, kteří mi pomohli soutěž uspořádat.

 

Fotografie ze soutěže  

Výsledky

 

                                Havlíčkův brod RCVS 13.4.2013

 

17.4.2013

LMK Havlíčkův Brod v sobotu 13.4.2013 uspořádal soutěž RCVS, které se zúčastnilo 19 soutěžících. Počasí bylo slušné, bohužel foukal silný vítr v nárazech okolo 13m/s,
ten byl vhodný na start, pomohl modelům se dostat do velké výšky. Ale každého potrápil při přistávání, nebylo jednoduché sednout za 100 bodů. 

Termika byla, ale jen v rychle odcházejících bublinách s větrem. V každém kole to bylo jiné, někdy jich bylo více, jindy zas méně. Snad jen jedno kolo mělo štěstí na 
maximální nalétaný čas a to když přišel mrak, pod kterým to krásně nosilo, ti nalétali šest minut. Jinak ostatní časy se pohybovaly 3 - 4min a nejlepší k páté minutě.
Mě se podařilo při prvním a druhém kole zaletět přes čtyři minuty a přistát za 70 bodů. Nevedlo se mi v druhém kole tam jsem jen přistál za 75 bodů a naletěl okolo dvou minut. Nejpodařenějším bylo čtvrté kolo naletěl jsem pět minut měl jsem dobrý rozpočet na přistání, ale rozhodl jsem se špatně nad bodem jsem měl ještě velkou výšku a místo odstátí nad bodem jsem zvolil zatáčku, vítr mě odfoukl a už jsem se nevrátil k bodu a navíc jsem se otočil na záda.
I tak mě body stačily na slušné páté místo.
Děkuji LMK HB za pěknou soutěž, tentokrát je musím pochválit, jak se vše za tři roky naučili, soutěž se neprotahovala jako tomu bylo dříve.

 

Fotografie ze soutěž

Výsledky

 

 

Podhořany RCVS 29.9.2012

3.10.2012

V sobotu 29.9.2012 se v Podhořanech konala poslední soutěž v kategorii RCVS v letošním roce, na které jsem nechyběl. Počasí - zprvu jasno, pak zataženo a postupně ze západu přibývání přeháněk, vítr byl nejsilnější dopoledne cca do 11h kdy v nárazech dosahoval až 6m/s odpoledne se utíšil na 1,5m/s. 
Soutěže se zůčastnilo 26 soutěžících z třiceti přihlášených. Létat se začalo v 10:45h. Byly čtyři startoviště a sedm rund. 
První kolo se odlétalo v neprohřátém vzduchu, kdy měl jediného maxe Petr Klusáček, mě se podařilo naletět pouhé tři minuty, přistání bylo za 85bodů. 
V druhém kole již maxů přibylo, já naletěl 4:20min a přistání krásných 100 bodů. Nebylo to zadarmo, musel jsem bojovat, vypadalo to, že budu muset jít opakovat, ale na poslední chvíli jsem se umístil ve stoupáku. 
Ve třetím kole se utišil vítr, startovalo se z menších výšek, záchranou byla fungujcí termika, bohužel ne ve všech kolech. Já měl štěstí a jako ve druhém kole jsem mířil na opakování a v 15m jsem našel bublinu a v té jsem se držel zuby nehty, podařilo se mi nastoupat do 200m a nalétat 5:56min a přistání za 90 bodů. 
Čtvrté kolo bylo nejlepší pro první dvě rundy, kde ještě fungovala termika, ve třetím kole byla velmi slabá, tu dokázal využít jen Josef Bíbr, za to dostal od kolegů "odměnu" lahev s pivem, ve které bylo pivo vyměněno za vodu. Já jsem se jen trápil, vítr nebyl skoro žádný a když, tak nám foukalo do zad a startovalo se po větru. Výšky po startu byly cca 30m. Naletěl jsem jen 2min a nepřistál jsem, musel jsem opakovat, to mi prasknul vlasec na gumicuku odstartoval jsem znovu a nalétal jsem jen 1:22 min a zlepšil jsem si přistání na 95 bodů. 
Po odlétání a spočítání výsledků, bylo vyhlášení výsledného pořadí soutěžících. Byly předány ceny a následovalo předání cen za pohárovou soutěž ze čtyž Podhořanských soutěží, kde na první místě byl Josef Bíbr, druhém Petr Klusáček a třetím Michal Malinský

 

Na prvním místě v soutěži se umístil Josef Bíbr RC LMK Limit, druhém místě Michal Malinský RC LMK Limit, třetí místo obsadil Václav Mašek LMK Chotěboř 

 

Fotografie ze soutěže

Výsledky

 

 

 

 

Havlíčkův Brod RCVS 18.8.2012

22.8.2012
V sobotu 18.8.2012 se konala soutěž RCVS v Havlíčkově Brodě na které jsem nechyběl. 
Počasí dle předpovědi mělo přát a tak se i stalo, bylo jasno, slabý a variabilní vítr okolo 1,5m/s. Supru jsem nestihl dokončit, v tomto počasí by se hodil lehčí model než je Limit, ale nebylo na výběr a tak jsem odlétal s Limitem. Před soutěží jsem stihl asi tři tréningové lety, nebylo to tak špatné, z malé výšky po výstřelu z gumicuku jsem naletěl dvakrát šest minut a i přistání se mi povedlo. Jen jednou jsem naletěl pouze tři minuty. 
Broďáci se vyšvihli, měli na pořádání notebook s programem Sorg od Aleše Krátkého, který celou dobu obsluhoval Karel Svoboda, Radek Papež sehrál roli startéra a Milan Švaro byl létajícím ředitelem soutěže. Soutěž se zahájila krátce před půl desátou a soutěže se zůčastnilo pouhých osm soutěžících. Soutěž byla velmi pohodová, nebylo kam pospíchat. Já letěl hned v první rundě kde se mi podařilo při opakovacím letu naletět necelé čtyři minuty a 90 bodů za přistání. V první rundě se mnou letěl Petr Klusáček, který naletěl téměř maxe, létal s lehkým modelem a vedlo se mu celou soutěž dobře. Dále se mnou v rundě letěl M.Schleif a Libor Pechan. 
Ve druhém kole po startu jsem našel stoupák nechal jsem se vynés do velké výšky, ostatní mě kopírovali. Ve čtvrté minutě jsem musel začít vyklesávat a soustředit se na přistání, vše se dařilo sfázovat až na přistání, i když jsem si naletěl daleko dozadu a chystal se sednout, model ne a ne dolů. Nechtěl jsem s modelem praštit o zem a tak jsem přelétl terč, byla z toho 0 za přistání a šest minut. 
Ve třetím kole jsem musel opakovat, v opakování se mi nedaří, nenašel jsem žádný silnější stoupák a ve třetí minutě jsem byl dole, asi nejhorší můj výsledek v této soutěži, zralý na škrtací let. Po třetím kole byla polední přestávka na oběd, dost dlouhá snad hodinu. Abych se nenudil, dal jsem asi tři lety, protože nefoukalo vypadl jsem z vleku už ve 40m, ale nebyl problém najít a usadit se ve stoupáku, a vytočit slušnou výšku, jednou se ke mně přidalo i káně. Naletěl jsem krásných šest minut, škoda, že to nebylo v soutěžních kolech. 
Čtvrté a poslední kolo, bylo velmi bojovné hlavně pro mě, všichni se vypnuli ve slušné výšce v čele s Petrem Klusáčkem mířili nad plochu, kde točila asi tři káňata. Jenže můj Limit se vyvlékl zas dříve, teď co přistát nebo letět? Letěl jsem k ostatním pod káňata, měl jsem malou výšku skoro na přistání, ale podařilo se vystředit ve stoupáku a nastoupat, jenže výhra to nebyla, stoupák se rozsypal a ostatní měli výšky dost jen já musel neustále bojovat, hledal jsem a nic, šel jsem pomalu na přistání, smiřoval jsem se s pětiminutovým letem. Při přiblížení na přistání nad sousedním bodem mě nakopla termika, hned jsem začal točit asi v 10m nad zemí, podařilo se, minutu jsem naletěl šel jsem na čas si sednout, ale zas Limitovi se nechtělo jít dolů, zatáčky před bodem a znovu, stejně jsem přeletěl, ale tentokrát jsem měl aspoň 60 bodů za přistání a maxe za letový čas. 
Po delší pauze zde bylo předání cen a diplomů, jeden jsem dostal i já vlastně můj první za 1.místo, škoda, že je ještě pod tím nápis „od konce“:-). Následovalo předání pohárů za obě letošní soutěže. 
Soutěž byla pěkná, moc dobře jsem si zalétal bylo skutečně termické počasí. Děkuju kolegům z Havl. Brodu za zorganizování soutěže, velký dík patří časoměřičům a obětavým pomocníků a také Karlu Svobodovi st. za zásobování celý den grilovanými špekáčky a pitím. Budu se zas těšit v příštím roce. 

 

Na prvním místě se umístil Petr Klusáček LMK Chotěboř, druhém místě Josef Bíbr LMK Nový Dvůr, třetí místo obsadil M.Schleif LMK Český Brod 

 

Fotografie ze soutěže

Výsledky

 

 

 

Podhořany RCVS 26.5.2012

27.5.2012
Tentokrát bych soutěž nazval Podhořanskou občas termikou. Počasí bylo snad nejlepší ze všech letošních soutěží RCVS, kterých jsem se zůčastnil. Ráno bezvětří, jasná obloha, později se začaly tvořit mraky a sílil vítr, ale asi do nárazů 6m/s, který pomáhal dostat modely do slušné výšky cca 140m. Gumicuky měl pan Bíbr nové a bylo v první kole těžké dostat se do slušné výšky, protože zezačátku byl tah velmi velký, který náhle povadl a model se vyvlékl v malé výšce. 
Další kola už to šlo, pomohl vítr. Proč občas termika, zkrátka někdo ji měl v kole jiný zas ne, někomu se poštěstilo ji nalézt při opakování, ale pak musel sledovat pracovní čas. 
Zasoutěžit si přijelo 23 soutěžících. V mé rundě jsem měl nejlepší časy a to dvakrát čtyři minuty, podařilo se mi i slušně přistání, ve třetím kole jsem zaletěl velmi slušných pět minut, ale nepřistál jsem. V zatáčce jsem spadl po křídle z malé výšky odnesl to trup, nemohl jsem letět čtvrté kolo. 
Nevím co se stalo, jestli to bylo na ruce, turbulence a nebo zda jsem se lekl procházejícího Libora, to je jedno včera večer jsem do noci trup opravoval, tak ho v týdnu zkusím, jestli se nerozpadne na gumicuku. 
Když jsem si šel pro model, hned předmnou se zřítil neřízený model, který mě minul a to si nevymýšlím skutečně jen o vlásek. 
Neodlétané čtvrté kolo mi přineslo 0 bodů, nevím zda bych si nějak polepšil, ona naše runda měla nějak největší smůlu na termiku, mohl by to potvrdit i Luboš Mokříž. Někteří si v jiných rundách zaletěli i maxe. 
Soutěž doprovázely od začátku drobné zdržovačky v podobě přehazování terčů bez povolení ředitele, spousta přetržených silonů a opakování, vybitá baterie v MP3. 
Ale nakonec se vše podařilo, odlétalo se okolo 16h, předaly se ceny a každý se rozjel zas k domovu. 

 

Na prvním místě se umístil Josef Bíbr, druhém místě Michal Malinský, třetí místo obsadil Milan Švaro, na mě zbylo 14.místo wink

 

Fotografie ze soutěže

 

 

 

Chotěboř RCVS 12.5.2012

15.5.2012
Blížil se druhý květnový víkend a s ním i soutěž RCVS pořádaná naším klubem. Předpověď počasí nebyla moc příznivá, ale vypadalo to, že se počasí umoudří. Media strašila s bouřkami, kroupami a místy i sněhovými přeháňkami jen na windguru hlásili déšť a to jen v raních hodinách. V pátek bylo nádherné počasí polojasno, teplo cca 30°C. 
Večer jesm netrpělivě vyhlížel, kdy přijde studená fronta, nic se nedělo. Ráno v 6h mě probudilo vycházející sluníčo a s ním naděje, že bude možné soutěž odlétat. To mě neopustilo ani po mírné přeháňce. Krátce po sedmé hodině bylo vše jinak, povalovala se nizko nad zemí mlhovina, začal foukat silný vítr a ochlazovalo se. 

Cestou jsem se stavil pro Martina a jeli jsme na letiště, od boudy nebyla vidět ani punčocha na ploše. Vítal nás Karel Krajník a v zápětí přijeli první soutěžící. Těch se nakonec sjelo rovných deset, což bylo dost obdivuhodné v tomto nepříznivém počasí. Využili jsme sezení v boudě a čekali jsme zda se fronta nepřežene podle radaru tomu tak mělo být. 
Před jedenáctou hodinou jsem začal grilovat párky, abychom byli plný síly a připraveni na lepší počasí, v kterém bychom odlétali soutěž. 

Hned jak přestalo pršet, honem jsme natáhli gumicuky, rozložili terče. Testovacího pilota se ujmul Luboš Mokříž, vítr pomohl model dostat do výšky blízko 150m, bohužel tam se model začal ztrácet v oblacích. Znovu jsem soutěž pozastavil a čekali jsme co nám připraví počasí. 
Na obzoru bylo stále dost zataženo. Když to trochu vypadalo
slušněji, obětoval se Luboš se svým modelem a zkoušel viditelnost, zda se oblačnost již zvedla, stále stejné, model mizel v mlhovině. Ve dvanáct hodin jsem soutěž ukončil a bohužel pro mne poprvé v historii neodlétaná soutěž. 
Děkuji všem pomocníkům, ale i soutěžícím, že je neodradilo špatné počasí a přijeli, malou odměnou bylo, že jsme si popovídali, pojedli grilované párečky. Nevím jak, ale na příští závody se pokusím objednat daleko lepší počasí! 

 

Fotografie ze soutěže

 

 

 

Podhořany RCVS 28.4.2012

30.4.2012
Na závody v Podhořanech jsem se těšil, považuji je jako mekou soutěží v RCVS. Od poloviny týdne bylo hlášeno slunečné počasí, ale doprovázeno silným větrem. Předpověď vyšla, protože vítr foukal již od rána o síle 9 - 11m/s v nárazech dosahoval cca 16m/s. 
Přijel jsem z Chotěboře na letiště sám, Luboš nemá opravené ero, Martin nemohl a Olda byl v práci. Parkoviště před plochou bylo již pěkně zaplněné, slibovalo to velkou účast. Všichni jsme byli zaraženi sílou větru a každý přemýšlel, zda vůbec soutěžit. Ředitel soutěže J.Bíbr dlouho vyčkával, zda soutěž uskutečnit. Po půl desáté vyhlásil nástup a odsouhlasilo se soutěž zalétnout dle možností. 
Začátek byl asi v 9:50h, do soutěže se přihlásilo 26 soutěžících. Létalo se na sedm rund v plánu byla čtyři kola. Já jsem létal až v poslední rundě, tak jsem měl čas na focení a pozorování modelů a pilotů bojujícímí proti silnému větru. 
Silný vítr si vyžádal několik obětí v podobě rozbitých modelů, hodně při přstání a jednou na vleku gumicukem. Maximum bodů dosáhlo jen několik pilotů za celou soutěž, nalétat plný čas bylo pomalu nemožné, stejně tak i body za přistání bylo těžké vybojovat. Některým pilotům se nedařilo sednout s modelem blíže k bodu jak 50m a vraceli se tak s nulou za let. Nejčastější počet bodů za odlétané kolo dosahoval zhruba okolo 200 bodů. Stoupáky či bubliny přicházely, ale rychle je odvál vítr a často takto získané metry se velice brzy vytrácely v přicházejícím klesáku. 
Můj nejlepší letový čas byl při tréningovém letu před soutěží asi čtyři a půl minuty. V soutěži v prvním kole jsem naletel už jen tři minuty a přistání jen tak tak za 30 bodů, v druhém necelé dvě minuty a 70 bodů za přistání a v třetím jen minutu a půl a 90 bodů za přistání. Celkově asi necelých pouhých 600 bodů. Čtvrté kolo se zrušilo z důvodu sílícího větru. 
Výsledky byly hrozné, ale byl jsem rád, že jsem se vrátil i s celým Limitem. Ve fotogalerii jsem zařadil i grafy z výškoměru ALTI 2 a nového čínského HobbyKing, který nyní zkouším a časem se na stránkách o něm rozepíšu. 
První místo vybojoval Libor Pechan, druhý byl Jan Pazour, třetí Josef Bíbr. Já jsem skončil na slušném 10.místě. 

 

První místo vybojoval Libor Pechan, druhý byl Jan Pazour, třetí Josef Bíbr. Já jsem skončil na slušném 10.místě.

 

Fotografie ze soutěže

 

 

 

 

Havlíčkův brod RCVS 14.4.2012

15.4.2012
V týdnu nebyla předpověď počasí vůbec příznivá, ve čtvrtek a hlavně v pátek dle předpovědi měly přehánky přijít až navečer v sobotu. Ráno bylo bez deště, tak jsem byl rozhodnutej si nenechat soutěž ujít. 
Na letišti mne přivítalo nekolik známých tváří, mezi nimi organizátoři z HB klubu. Z našeho klubu se soutěže účastnilo celkem pět modelářů, já a Olda opravdu z Chotěboře a tři "přespolní" (Honza, Petr K., Vašek M.). 
Mým pohledem k soutěži, v prvním kole bylo ještě chladno pofukoval mírný vítr, bylo málo max. letových časů, například já jsem musel opakovat a oba lety byly okolo 4min, přistání za 70. Od druhého kola se výrazně oteplilo, občas na nás vykouklo i sluníčko, to se promítlo samozřejmě i do výsledků, já měl maxe za čas, ale nulu za přistání, na vině byla velká výška modelu, snažil jsem se to kompenzovat ještě jednou otočkou, při které jsme se málem s Jirou Vaňkátovým srazili, naštěstí se modely vyhly, stálo mne to jen nulu za přistání, která mne posunula na 12.místo. 
Vše jsem si vynahradil v třetím kole, kdy jsem naletěl 5:58min a 100 za přistání. Ve čtvrtém kole se zas ochladilo, bylo to znát čas jen 4 min a přistání pouze 65bodů. Olda si vedl podobně jeho nejlepší časy byly ve druhém a čtvrtém kole, umístil se na 11.místě. Létal jsem s modelem Limit. 
Naprosto nejlépe se vedlo Petru Klusáčkovi (1.místo) a hned za ním Honzovi Pazourovi (2.místo). 
Chválím pořadatelé, byla to pěkná soutěž, měli vše dobře zorganizováno, zajištěno bylo občerstvení v podobě grilovaného párku a jednoho nápoje dle vlastního výběru. Ale něco bych našel :-), nelíbilo se mi čekání na startovištích, kdy jsme nesmyslně čekali až dojde pracovní čas předchozí skupiny 10min i přes to, že všichni odlétali v 6 minutě. Mohl se čas přerušit dříve a další runda mohla jít do vzduchu. 
Následovalo předání cen, mohlo by to jít bez zbytečných komedií okolo. Příště hlásit výsledky třeba od posledního místa až po první (jak to děláme všude), takhle jednou vyhlásili poslední pozici, pak první po nich zbytek. Věřím, že do příští soutěže "Broďáci" vše dopilujou a už to bude v pohodě. 

 

Ve fotogalerii je i záznam z výškoměru ze všech čtyř kol.

 

Fotografie ze soutěže

Výsledky

 

               Soutěž RCVS Chotěboř 18.6.2011

21.6.2011
Tentokrát tyto závody od začátku doprovázela jen samá komplikace, první byla, že ve stejný termín se odehrával na letišti sraz motorkářů. Aeroklubáci nás na letiště pustili, ale po polní cestě od lihovaru, jenže jak dám vědět soutěžícím kudy mají přijet, když na všechny nemám kontakt. 
Proto v pátek před závody jsem se jel domluvit na letiště přímo s organizátory motosrazu, podařilo se vyjednat přístup po silnici. 
Další nepříjemné překvapení si připravila předpověd počasí, která hlásila déšť na celý den. 
Zataženo bylo, naštěstí se předpověď s deštěm nenaplnila a krom několika spadlých kapek během soutěže nepršelo. Větší problém nám dělal vítr a to ze západího směru, kdy bylo ideální létat přes přistávací dráhu, ale to poprvní rundě nedopadlo, afisák zakázal, museli jsme přesunout šňúry podél dráhy, bohužel to nebylo dobré, startovalo se na boční vítr. To se samozřejmě podepsalo na nalétané krátké časy, termika byla jen slaboučká a tak bylo vyjímkou nalétané maximum bodů. 
Přetahování startovišť a gumicuků nás čekalo ještě jednou hned po polední přestávce, kdy se vítr stočil od jihozápadu. To už starty byly lepší, ale i tak to výsdky moc nezachránilo. Mraky nás strašily po celé poslední dvě kola. Nakonec se odlétala všechna čtyři kola. Pršet začalo až po předání cen a po úklidu všekérého organizačního materiálu. 
Dodatečně děkuji všem, kteří mi pomohli soutěž zorganizovat hlavně časoměřičům Karlu Krajníkovi, Petru a Stanislavu Knobovým, Miloslavu Endrlovi za přípravu grilovaných párku, které neměly chybu. 


Na prvním místě se umístil Jan Pazour, druhý Josef Bíbr, třetí Václav Mašek 

 

Fotografie ze soutěže

Výsledky

 

               Soutěž RCVS Podhořany 28.5.2011

2.6.2011
V sobotu ráno jsem se rozhodl letos poprvé si zúčastnit soutěže RCVS v Podhořnech, podle předpovědi počasí, mělo být zataženo mírný vítr. Jenže ráno to vypadalo, že bude každou chvíli pršet, cestou mrholilo, už jsem uvažoval nad tím, že to vzdám a pojedu zpět. Nakonec jsem přeháňce nepodleh, dojel jsem na letiště, kde nepršelo a bylo připraveno 21 soutěžících. 
Vítr vál mírný po celou soutěž v hodnotách 2-3m/s, zataženo tentokrát jsem se nespálil na sluníčku, termika byla, ale jen v některém kole. První a druhé kolo se mi nevedlo, zkrátka jsem nenašel žádný slušný stoupák, proto časy okolo tří minut byly pro mě maximum, lepší to bylo tentokrát s přistáním kde nejhorší přistání bylo 80 bodů a dvakrát 95 a jednou 90bodů, alespoň takhle bych si to představoval. 
Třetí kolo jsem zaletěl čtyři minuty, nejlepší čtvrté kolo, kde mi chybělo 20s do maxe. Budu muset víc trénovat :-). Výsledky mezi těmi nejlepšími se lišili jen o jednotky bodů, výkony jsou už dost vyrovnané.

 

Na prvním místě se umístil Ondřej Teichman 1379b, druhý Petr Klusáček 1374b, třetí Martin Voldřich 1368b

 

Fotografie ze soutěže

 

 


                    Soutěž RCVS Dobkov 14.5.2011

17.5.2011

Počasí nám tentokrát přálo, bylo slunečno, narozdíl od loňské soutěže, kdy bylo zataženo a zima, tak snad proto přijelo poměřit síly šestnáct soutěžících. Připravili jsme si na soutěžící překvapení v podobě občerstvení. Každý dostal grilovaný párek a jeden nápoj dle vlastního výběru. 
Úkol nalétat šest minut nebyl jednoduchý, někomu v určitém kole vyšla termika, jindy zas ne, o výsledcích rozhodovaly hlavně body za přistání. Vítr vál o síle 3,5-5m/s dalo se odstartovat do velmi slušné výšky. Ráno převládal jihovýchodní směr, který se v odpoledních hodinách stáčel k jihozápadu. O zpestření se postaral tréning akrobatického speciálu SU-31 p.Adamce a průlety větroně Blaník s turbínovým pohonem na pylonu. 
Věřím, že se soutěžícím soutěž líbila a za měsíc se zas sejdem na naší soutěži v hojném počtu soutěžících. Děkuji časoměřičům Karlovi Krajníkovi, Jirku Jindrovi, M.Endrlovi a také za komentování a pozici startéra Radkovi Kaplanovi, bez kterých by se soutěž jen těžko obešla. 


Na prvním místě se umístil Miroslav Schleif 1328b, druhý Luboš Mokříž 1258b, třetí Jan Pazour 1241b

 

Fotografie ze soutěže

Výsledky -

 


                Soutěž RCV2-speciál Dobkov 3.7.2010

18.5.2010
Hned od rána bylo jasné, že bude pocelý den slunečno, vítr pofukoval okolo 2m/s v nárazech ke 3m/s, trochu nám pomohl dostat modely do výšky. Letos mám špatnou zkušenost se slunečným počasím, přijde mi, že čím je lepší počasí, tím jsou menší rozdíly teplot vzduchu, kreré jsou důležité pro tvorbu termiky. Výsledkem je stejně prohřátý vzduch s minimálním výskytem termiky. 
Pro porovnání v prvních dvou kolech jsem létal s Rivalem, je to lehký větroň určený do klidu. Ani tak jsem nebyl schopen najít termiku, natož nějaké body nalétat. Musím přiznat, že jsem se Rivalu věnoval v týdnu před závody, měl jsem radost, jak se mi model podařilo vyladit, na závodech to byla hrůza, hold se mu budu muset ještě věnovat. 
Třetí a čtvrté kolo, když jsem už neměl co ztratit, tak šel do vzduch Limit, měl jsem strach, že bude mít malou výšku po startu, zbytečně, měl jsem kliku a usadil jsem Limita v termice a neletěl jsem na ten den slušných 5min a 65bodů za přistání. Ve čtvrtém kole jsem měl kolizi hned na vleku, kde mě Milan Švaro překřížil cestu se svým modelem, Limit to přežil s malým šrámem. Kvůli kolizi jsem se musel vpnout v menší výšce než ostatní, měl jsem cukání, že půjdu na opakování. Naštěstí jsem naletěl do termiky a bylo z toho slušných 5min. a 95 za přistání. 
Soutěžní lety se pohybovaly okolo 3 -4minut, opravdu termiky bylo málo a jen slabá. Letos se mi více dařilo za horšího počasí, když bylo zataženo a vítr. Jinak si myslím, že se závody vydařily, jen té termiky by to chtělo troch víc, tak třeba se příště polepšíme při objednávání počasí :-). 
Touto cestou děkuji za pomoc s organizací soutěže: časoměřičům p.Protivinskému, p.Jindrovi, p.Krajníkovi a Zuzce bez kterých by soutěž neměla tak hladký průběh. Za diplomy Ondřejovi. Budu se těšit zas na dalších závodech. 


Na prvním místě se umístil Jan Pazour s 1334body, druhé místo Petr Klusáček také 1149bodů, na třetím místě s 1072 body Luboš Rezler.

 

Fotografie ze soutěže

Výsledky

 


                Soutěž RCV2-speciál Dobkov 15.5.2010

18.5.2010
V pátek před soutěží, kdy propršelo celý den, jsem moc nevěřil, že by se počasí umoudřilo. Ráno v sobotu se velká změna nekonal bylo zataženo, ale bez deště, tepolota 5°C. Přes den pak okolo 10°C, ale rukavice byly dobré. Krátce po 8h jsme se sešli na letišti, kde jsme začali připravovat vše na závody, v 9h jsem zapisoval soutěžící jejich počet byl pouhých sedm. Proto jsem doporučil počkat do 9:30 zda jen přeci někdo ještě nepřijede, dalších soutěžící už nepřijeli a tak jsme odstartovali soutěž. Naplánovali jsme čtyři kola a v každem kole se létaly dvě skupiny, jedna po čtyřech a druhá po třech soutěžících. 
Samotné letové časy v soutěžních kolech se dařilo nalétat maximum šesti minut, přistání též nebyl velký problém. Vítr foukal v rozmezí 3-3,5m/s v nárazech o něco více. Vítr pomáhal dostat se modelům do velmi slušné výšky, která byla v posledním kole u druhé skupiny až nepříjemná, protože se modely strácely v mlhovině. Tam vznikly trochu koflikty mezi jednotlivými soutěžícímy. Po dohodě se u poslední skupiny opakoval celý prcovní čas. Osobně jsem si v tomto posledním letu pomohl a tím jsem si zajistil třetí místo. Velmi mne potěšil na této soutěži nový Limit, ukázal své klady ve větru, tak jak s těmito vlastnostmi počítal. Následovalo přepočítávání výsledků, předávání cen. 
Touto cestou bych chtěl všem poděkovat za pomoc s organizací soutěže: Radkovi a Šimonovým za bezchybnou obsluhu ozvučení, dále časoměřičům p.Protivinskému, Jindrovi a Alešovi, bez kterých by soutěž neměla tak hladký průběh. Za diplomy Ondřejovi a zvuk. nahrávky Honzovi. budu se těšit zas na dalších závodech, snad s lepším a teplejším počasím :-). 


Na prvním místě se umístil Ondřej Rezler s 1247body, druhé místo Petr Klusáček také 1247bodů (rozhodlo škrtací kolo pro Ondru), na třetím místě s 1212 body Petr Šrámek.

 

Fotografie ze soutěže

Výsledky

 


        Soutěž RCV2 Speciál 13.června 2009 - Dobkov

Přijelo si zasoutěžit 14 soutěžících, bylo jasno, jen škoda silného větru, který by přivítali, snad jen na závodech v F3F na svahu. Stabilně vítr fučel okolo 6m/s a v nárazech 10-12m/s, to už bylo opravdu moc, proto se po třetím kole hlasovalo, zda se odlétá ještě 4.kolo, téměř všichni souhlasili, poslední kolo se ještě odlétalo. Vítr měl na vině mnoho modelů, které se rozbily při přistání. Termika občas pomohla, stejně pomohl i svah od Dobkova, proto se podařilo i ve větru nalétnout slušný čas. Na prvním místě se umístil Malinský Michal s 1193 body, druhý Mašek Václav s 1139 a na třetím místě Miletin Tomáš s počtem bodů 1100. Ještě chci touto cestou poděkovat časoměřičům, bez kterých by se soutěž jen těžko dala uskutečnit.

Výsledky


        Soutěž RCV2 Speciál 16.května 2009 - Dobkov

Je to má první soutěž ve které jsem hrál roli ředitele, ale ráno jsem měl obavu, že se soutěž bude muset zrušit. Silný déšť naštěstí pominul, ale obloha zůstala zatažená celý den, ke konci soutěže mrholilo. Na soutěž se dostavilo 12 sutěžících. Odlétala se všechna 4.kola. Já jsem létal s novým Rivalem, vyplatilo se skončil jsem na pěkném 5.místě :-). Byl to boj nalítat, maximu se přiblížil jen J.Pazour, termické počasí vůbec nebylo. Honza se umístil na prvním místě s 1248body, za ním na druhém místě p.Mašek 1086bodů, na třetí místo vybojoval Ondřej Teichman s 1020body. Děkuji časoměřičům, a všem ostatním, kteří mi pomohli s organizováním soutěže, díky.

Výsledky

TOPlist