Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

LMK Chotěboř

Zprávy z F3F

    Memoriál K.Zoora - podzimní svah 21.9.2019

Již tradičně několik let se létá v tento termín svahová soutěž F3F na svazích v úpatí Železných hor nedaleko našeho města Chotěboře.

Tentokrát se účastnilo 11 soutěžících, našemu pořádajícímu klubu moc pomohl zapůjčený automatický hlásič průletů a kontroly síly větru. Který nahradil chybějící osoby pro pořádání soutěže.

Soutěž se tak tak odlétala, protože se kolikrát čekalo až zesílí vítr, aby bylo možno vůbec dolétat čtyři kola.

První místo vylétal Radovan Plch, druhý byl Miroslav Trsek, třetí Dan Vltavský, výhercům byly předány věcné ceny a poháry.

Další soutěž až na jaře :-).

 

Foto

             Velikonoční svah F3F 31.3.2018

Tradičně po Velkém pátku, je sobota věnována u nás pro svahové létání, počasí bylo dobré, jen vítr by mohl na svahu foukat více. Začalo se létat na svahu nad Sloupnem "u vodárny", soutěžilo 17 závodníků. Z našeho klubu se účastnili Oldřich S., Zdeněk V. a Ondřej R.  Zdeněk po prvním letu špatně přistál a poškodil si potah křídla a další lety už nenastoupil. Olda měl problém při tréningu, kdy si poškodil model, po dvou kolech též soutěž nedolétal. 

Po odlétání dvou kol, jsme se museli stěhovat za větrem na "malou bouli", horko-těžko jsme odlétali další dvě kola. Vítr jen tak tak okolo 3,5m/s, někdy se na něj muselo i čekat.

První tři soutěžíci, s nejlepšími výsledky, byli odměněny věcnými cenami.

Na prvním místě Antonín Hlavsa, druhé místo pro Richarda Kohla, třetí se umístil Dan Vltavský. 

 

foto ze soutěže

 

 

Velikonoční svah F3F "Malá boule" 7.4.2012

7.4.2012
Ráno před devátou hodinou jsme se tradičně sešli na parkovišti u zimního stadionu a to jen my pořadatelé. 
Předpověď počasí byla příznivá pouze na dopoledne, už na odpoledne hlásili dešťové přeháňky se sněhem, což se i později splnilo. 
Na Malé bouli nás čekalo deset soutěžících, ihned jsme rozložili stanoviště, nahlásil se nástup a začalo se létat. Foukal ZJZ okolo 4m/s, ze začátku svítilo sluníčko, přinášelo "bubliny", které v prvním kole pomohly k pěkným zalétnutým časum mezi bázemi. 
V druhém kole se zatáhlo, bylo chladněji, slabl vítr, ten opět přibíral na síle od pátého kola až na sílu v nárazech přes 8m/s. Ale prohřátý vzduch byl jen výjmečně, to se vše podepsalo na zhoršujících se časech. 
Každý let se dost lišil. Naštěstí se podařilo odlétat celkem osm kol. Stačili jsme spočítat výsledky, vyhlásit výherce v pořadí od prvního místa Radek Plch, Jan Plch, na třetím místě se umístil Antonín Hlavsa. 
Po předání cen, začalo drobně pršet. 

 

TOPlist