Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

LMK Chotěboř

Z létání pro radost

              Silvestrovské létání 2018

Zas po roce přišel konec roku a sním spojený každoroční sraz na letišti, kde se sejdeme popovídáme a zalétáme, tak tomu bylo i letos. Docela byla hojná účast, počasí přálo a vítr se kolem poledne trochu utišil, teplota okolo 6°C, proto bylo možné zalétat i s modely letadel, dronem a s tím kdo si co dovezl.

Olda předvedl nový hodně svižný model (na fotkách ten žlutý), krásně a pěkně upaloval po obloze, dobře reagoval na řízení. Michal létal s dronem zkoušel průlety brankou. Zdeněk přivezl 3D výtisk Mustanga P51, den předem slepil a na Silvestra zalétl, model nezklamal a po zajištění baterie si sním velice dobře zalétal. Vláďa si dobře zalétal s elektrovětroňem P13, po vykouknutí sluníčka se na chvilku usadil i v termice.

Jirka provětral S Bacha z EPP a nezapomněl létat akrobačku. Martin provětral svého oblíbeného Onyxe. Já s Pavlíkem zalétl jeho nového malého Aladina, hned byl vyzkoušen při ručním vleku, jak jsou pevná křídla a po jednom hodu z ruky, Pavlík  bleskově vybral krizovku jako starý mazák. Model létá dobře, ještě bude třeba vyzkoušet seřízení jako vlečný háček a těžiště. Nakonec jsem zalétl "létající rybu" Nema. Po prvním hodu byl v zemi, ale pak se podařilo a jedno kolečko zaletěl.  

V boudě jsme se mezi létáním ohřívali a občerstvili něčím dobrým. Tak jako vždy, bylo o něj dobře postaráno, každý něco s sebou přivezl. Vydrželi jsme až do 14h. Akce byla moc fajn, už se těším na jaro, protože nyní je pořádná zima i se sněhem a prý má ještě dlouho vydržet.

 

foto

                      Vosí slet 2018

Letos se slet konal 13.10.2018, tedy dříve, počasí se vydařilo, jasno, teplota okolo 16°C, jen ten vítr zase foukal, ale tentokrát daleko slabší než v loni.

Soutěž se odlétala na Velké bouli, každy zaletěl svých deset hodů, účastnilo se 24 soutěžících z nich dvě ženy a dva junioři. Každým rokem nás přibývá a je to dobře jde o pohodovou soutěž, každý se proběhne nebo projde několikrát z kopce do kopce, uděláme něco pro naše zdraví.

Výsledky ze soutěže dopadly takto první p.Cibulka s 293 body, druhý p.Vaněk 287 bodů, třetí Veinfurt 285 body, čtvrtý M.Krčál z našeho klubu s 258 body. Na pátém místě paní Bezemková s 250body a nejdelším letem 73s. Já byl až 13. s 178 body a Pavlík 20.místě  123bodů.

Děkujeme přátelům z Plzně a okolí za krásnou soutěž pořádanou na našich svazích, Zdenkovi za měření. Zrok se zase budeme moc těšit na další slet.

 

foto

                   Silvestrovské létání 2017 

Již témněř tradičně se několik roků scházíme dopoledne na silvestra zalétat, popovídat si a hlavně popřát vše nejlepší do nového roku. I letos jsme se sešli u boudy, každý přinesl něco dobrého na ochutnání, někdo si přivezl i s sebou model letadla, se kterým si zalétal po opadnutí mlhy, která nás ráno při příjezdu na letiště přivítala.

 V předpovědi počasí  hlásili silný vítr, ten dorazil až kolem poledne v době, kdy jsme se už loučili a odjížděli k domovu.

Teplota byla příjemnější než loňský rok asi okolo 5°C, ale sílící vítr nedopřál pohodovému létání. Třeba za rok zalepšího počasí :-).

 

foto z akce

                        Limit Cup 2017

17.11.2017 ve svátek se již tradičně v Podhořanech pořádá Limit Cup i letos se ujal ředitelování p.Hývl z Přelouče. Črvteční jasné počasí vystřídalo v pátek zataženo se slabým větrem do 2,5m/s, ráno spadlo i několik kapek. Nízká oblačnost se k poledni protrhávala, ale zůstalo dál zataženo.

Celkem se přihlásilo 16 soutěžících, do výsledku se počítaly lety jen uskutečněné s Limitem postaveným dle plánku p.Bíbra. Asi tři modely tak nebyly zařazeny. Létalo se na čtyři kola a po čtyřech rundách a na čtyřech startovištích. Do finále se dostalo pět soutěžících s nejlepšímy výkony.

Pro mého syna to byla první zkušenost se soutěžním létáním, pořadatel mi umožnil, letět s vysílačem učitel-žák a v případě potřeby zasáhnout a zachránit model, zdraví osob nebo jiných škod.

Pavlík si vedl dobře, letové časy se pohybovaly mezi 1-2min stejně jako u ostatních, přistával velice slušně. Jen jedno přistání se mu nepodařilo, když nedolétl a přistál asi 20m od terče. Ani ostatní neměli lepší časy, vše jsme doháněli přistáním a nebo jedním opakováním, díky tomu soutěž probíhala velice rychle. Nejlepšími letovými časy byly 3 -5min. Po třetím kole kluci přemístili gumicuky, hned se to projevilo na výškách po startu, proto se mě i zadařilo zaletět 4:30min ve čtvrtém kole, které mě posunulo do finále. Pavlík obsadil předposlední místo, Jirkovi uteklo finále o tři body. 

Po odlétání čtvrtého kola a dopočítání výsledků jsme využili na občerstvení výborným gulášem.

Dál bylo vyhlášeno pořadí a vyhlášeno finále pro pět nejlepších Bíbr, Dvořák, Malinský, Brada a já. Letělo se na pěti startovištích na 10min hned po gongu odhodit model a co nejrychleji se vystřelit.

10 min bylo směšných, protože skoro nikdo nenaletěl ani 6min v základních kolech. Hned po startu jsem měl nejmenší výšku ze všech skoro poloviční než ostatní, asi díky slabému gumicuku, který byl původně na třetím startovišti. Nic musel jsem bojovat a letěl jsem dopředu, kde mi po chvíli Limit hlásil přítomnost stoupáku, hned jsem začal točit, za chvíli mě následovali ostatní, s bublinou jsem šel po větru dál až za hlavu, kde už bylo výšky na rozdávání, snad jsem byl výš něž ostatní, to mě uklidnilo. Někdo již přistával, Jirka a Zdeněk hlásili čas 5,6,7 min ještě jsem se držel stoupáku. Pak jsem začal pomýšlet na rozpočet, abych nepřelétl letový čas. Šel jsem na jistotu, přistál jsem asi o 20s dřív, následovali poslední dva modely a Pepík musel již s gongem dolů a ošidil se o lepší body za přistání.

Pořadí bylo následovné 1.místo p.Dvořák, 2.místo Josef Bíbr a třetí já. Následovalo předávání krásných cen, třetí místo mi po dlouhé době udělalo velikou radost.

Musím velice pochválit pořadatelé hlavně pana Hývla za krásnou pohodovou soutěž, dobrý guláš a krásné a hodnotné ceny a to vše bez startovného!!!

Díky za rok zas na Limit Cup.

 

foto

 

výsledky 

 

                      Vosí slet 2017

28.10.2017 ve sváteční sobotní den, se konal po roce již třetí ročník Vosího svahování. Soutěžících každým rokem přibývá. I letos se jelo na svah jménem Velká boule u Studence. Bylo chladno, ale velikým nepřítelem byl silný vítr.

Letos jsem měl Vosu připravenou i pro Pavlíka, který by poprvé soutěžil, ale pro vítr jsem soutěž vzdal i já. Martin měl odvahu a Vosu dvakrát poslal do vzduchu, vyšlo mu to, Vosa se zpět celá dostala na zem, někteří tolik štěstí neměli a Vosu si odvezli domů polámanou.

Počet startů byl snížen z 10 na 5.

Přesto se soutěže zůčastnilo 18 lidí. Vyhrála žena Jana Krajníková.

Příští rok zas, snad za slušnějšího počasí.

více zde 

 

foto

                                             Silvestrovské létání 2016

Poslední dva dny nám počasí velice přálo, jasno, bezvětří, sluníčko ohřálo vduch na příjemnou teplotu z raních -4°C, stejně tomu bylo i na Silvestra, kdy se již tradičně několik let scházíme na letišti u boudy. Přesto v boudě bylo vytopeno nebyl problém se ohřát. Letos jsme nemuseli jen povídat a pojídat chutné pokrmy, které každý z nás přivezl, ale mohli jsme si pořádně zalétat.

Bylo k vidění několik modelů, různých kategorií RCVS, házedla, elektro akrobati a jiné. Pavlík mi udělal radost, když si sám zalétat a přistál. Zajímavostí byl nedokončený model vytištěný na 3D tiskárně od Radka Kaplana.

Myslím, že si každý z nás dobře zalétal, odnesl si s sebou domů dobrou náladu. Všem přeji, aby takových dní bylo co nejvíce po celý rok 2017 :-).

 

Foto z akce

                    Silvestrovské létání 2015

 

Letos jsme se opět sešli již na tradičním silvestrovském létání,

prosincové počasí bylo nadprůměrné, skoro jarní počasí vystřídalo na 31.12. chladné zimní s teplotou -6°C.

Silný vítr, nedovolil létání s modely, které by se určitě rozbily. Zůstalo jen u povídání v boudě.

Každý něco přivezl dobrého na zakousnutí, popřáli jsme si zdravíčko a štěstíčko do nového roku.

Za rok zas, doufám, že se budeme v roce 2016 na letišti scházet častěji!

 

                                                                    Limit Cup 2015

Soutěž je každoročně vyhlášena na svátek 17.11.2015, letos se opět sešlo několik soutěžících, ale pro nepříznivé deštivé a větrné počasí byla soutěž zrušena.

Přeložila se na 28.11.2015, kdy přijelo 12 soutěžících a 5 si zalétalo finále.

Jiří Pátek byl jediným naším účastníkem, o jednu pozici mu uteklo finále a tak se umístil na slušném 6.místě.

 

 

 

Výsledky

 

Foto ze soutěže

 

 

 

   Svahový Vosí slet 24.10.2015

 

V sobotu 24.10.2015 se pořádal poprvé ve své historii Vosí slet na svahu v okolí Chotěboře a Žďírce nad Doubravou. Tento slet pořádal klub historických modelů a motorů.

Této pohodové a krásné soutěže se zúčastnilo osm soutěžících z Čech a Moravy, Martin K. z našeho klubu a Petr Knob za Blatnici nechyběli. Účastnila se i jediná žena paní Bezemková.

Účastnit se může každý i když není členem historického klubu, ale podmínkou je Vosa postavena dle původního plánku z roku 1948 - 50 a z dobového materiálu potažená papírem nebo vlisem.

Úkolem soutěže jsou nejdelší lety odlétané v deseti kolech, nejlepší lety byly od 40-48s. Dobře se dařilo M.Krčálovi, který teprve den před soutěží svou Vosu zalétával a tyto časy zalétal.

Startovalo se z poloviny kopce, každý se pro svůj model ne jednou pěkně prošel, takovéto soutěže plné pohody a spojené s pohybem a férovým jednáním podporuji. Sám již jednu Vosu stavím a doufám, že příští rok, kdy je v plánu dálší Vosí slet na svazích našeho okolí, si zalétám také.

 

Vosímu sletu ZDAR ! :-)

 

 

Fotografie ze soutěže

                        Chotěbořská drakiáda 4.ročník

V sobotu 10.10.2015 se konal již 4.ročník Chotěbořské drakiády na sportovním letišti v Počátkách.

Počasí přálo až na slabší vítr okolo 4-5m/s, na draky bychom potřebovali o něco více, ale i tak několik krásných draků vzlétlo.

Dále jsme se rozhodli, pro uspořádání soutěže házedel, byly zvoleny tři kategorie děti(devět soutěžících), ženy (čtyři soutěžící), muži (devět).

V dětské kategorii zvítězil Tomáš Rezler, druhý Pavel Šrámek a na třetím místě Stela Krčálová.

Mezi ženami se na krásném prvním místě umístila Aneta Krčálová, na druhém po roztřelu Simona Šrámková a slušné třetí místo obhájila Iva Jaklová.

U mužů si nejlépe vedl Luboš Rezler, jeho lety byly nad 30s a ten nejlepší byl 37s, já druhý a třetí Zdeněk Vojáček.

Děkuji všem účastníkům, příští rok zase na viděnou na této akci.

 

Petr Š.

 

Fotografie z akce

TOPlist