Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

LMK Chotěboř

Airshow a jiné

          Stěhování boudy II. 27.10.2018

 

8.10. jsem se dozvěděl, že bude třeba již podruhé přestěhovat boudu, tentokrát ne z důvodu stavby nového hangáru, ale kvůli novému nařízení z ÚCL a nových bezpečnostních zón, kde se právě nacházela i naše bouda. Bylo jí třeba přestěhovat nahoru k poslednímu hangáru, mimo tento prostor.

Hned jsem zahájil přípravy, nejvíce mi pomohl Pepa Čapek s dodáním štěrku a vyzvednutí boudy na hranoly. Dál jsem objednal p.Bouchnera s autojeřábem na sobotu 27.10.2018 od 8h. Moc pomohl Vláďa Uchytil s převozem boudy na jeho náklaďáku. Na celé akci, která trvala týden se nás podílelo asi deset modelářů. Počasí při samotném stěhování nebylo ideální, chladno okolo 10°C a mrholilo, ke konci dokonce začalo pršet. Ale vše jsme zvládli, navíc jsme usadili schod a i chodníček  okolo tří stěn boudy.

Tímto všem, kteří pomáhali na této akci a pomohli ke zdárnému konci moc a moc děkuji ;-).

 

Více na foto a video

                          Airshow 2017

Sedmý ročník této akce letos předcházelo MČR v letecké akrobacii, které se létalo od středy a v sobotu na náměstí bylo vyhlášení výtězů ve všech čtyřech kategorií, konkrétně - Sportsman, Intermediate, Advancet a Unlimited ve které zvítězil Martin Šonka. Účastnili se nejen piloti z ČR, ale i ze Slovenska a jeden pilot z Německa.

V neděli proběhla hlavní akce pro děti od 10h byly připraveny soutěže, různá představení a mnoho jiných atrakcí. Na letištní ploše před hangáry bylo mnoho stánků a to nejen s občerstvením. Na stojánce jste si mohli prohlédnout desítku neokoukaných letadel.

Nejvíce obdivu si letos zasloužily Polikarpov PO 2 "kukuruznik", Mentor a Beech C45. Samotná letová ukázka začala ve 14h průletem Grippenů Jas 39, následoval Bucker Jungmann Bürkmen 131, Martin šonka s Extrou 300SR, JAK 18, JAK 55, akrobacie větrně L13 "Blaník" a další, nechyběli modeláři s modelem SU29 pilotoval Jiří Jarolímek mladší. Celé akci nemalou části práce pomohli naši členové klubu, kterým tímto dodatečně děkuji.

 

 

foto

 

                     2. Vosí slet 2016

 

V sobotu 22.10.2016 před polednem po srazu ve Žďírci na nádraží, jsme zajeli na "Velkou bouli", kde pořádal KHMM již 2.ročník Vosího sletu - dá se říct Vosího svahování. V loňském roce se umístil Martin Krčal na prvním místě hned na první soutěži.

Soutěž spočívá v odlétání deseti letů, ze soutěžících, kdo má nejvyší součet za všechny lety vyhrává.

Panu organizátorovi se tak podařilo naletět 413s a získal tím první místo, hned za ním se umístil Martin Krčál z našeho klubu s počtem 394s a třetí místo vybojoval Láďa Kulhavý s 387s.

Celkem se zůčastnilo dvacet soutěžících a z toho tři ženy. Počasí se vydařilo, zasportovali jsme si, protože jde o volné modely, které nejsou řízeny RC soupravou a po hodu modelu z kopce a jeho volném letu, bylo třeba doběhnout do pole, kde modely přistávaly. Při odpolední termice Vosy létaly až daleko za pole, jeden model se podařilo dohledat až po soutěži a někomu Vosa přistála i na stromě. 

Jde o krásnou soutěž s pohodovou atmosférou, budu se zas těšit na další ročník, doufám, že svoji Vosu na příště lépe vyladím a nebudu tak na posledním místě.

 

Foto ze soutěže - Petr

Foto od L.Kulhavého

                 Zavírání nebe Jiřice 2016

Na našem Modelářském dni jsem byl pozván na zavírání nebe do Jiřic.

Klukům jsem to dlouhá léta dlužil, vždy na jejich akci mě vycházel termín nějaké soutěže nebo jiné akce. Tentokrát mi vyšel čas, Zdeněk měl také v plánu jet.

A tak se i stalo, v 11h jsem přijel poprvé na klubové letiště u Jiřic, první dojmy, krásně posečená dlouhá plocha, plotem oddělená od diváků a zázemí boudy pro sezení. Následovalo přivítání s členy Jiřičského klubu. Dále příprava k letovým ukázkám, tentokrát jsem neměl své letadlo, ale zapůjčeného větroně Luňák od Zdeňka, kterého vlekal za  svým Piperem. Pavlík měl premieru letové ukázky na jiném letišti, zvládl to i s hladkým přistáním, létání několikrát opakoval.

Po delší době jsme si mohli popovídat s Jirkou B. a konečně vidět v letu jeho nového Veloxe. Kluci z Jiřic létali s modely akrobatů, dmychadlová F16, dron, nejvíce se mi však líbil model větroně Blaník, který za letu působil velice realisticky.

K občerstvení jsme dostali chutné grilované vepřové :-). Krásné počasí podtrhovalo pohodovou atmosféru na letišti, bohužel nás ještě čekal cesta domů a tak bylo na čase se rozloučit. Rád se na letiště zas někdy vrátím, díky za akci.

 

foto

                     Oprava boudy 2016

V letošním roce utrpěla bouda po nájezdu vos několik oděrek na přední straně.

Byl porušen nátěr palubek, došli jsme k rozhodnutí, že by jej bylo dobré obnovit.

Zdeněk nadhodil termín na svátek Sv.Václava a bylo jasno, přivezli jsme elektrocentrálu a v počtu šesti pracovníků byl po dvou hodinách práce původní nátěr obroušen a hned natřen impregnací.

Zbývající čas jsme se mohli věnovat létání a odpočívat.

Další dny byl dokončen nátěr lazůrou.

Výsledek je možné zhlédnout na fotografiích

          Klepec-aircombat Czech Heaven 2016

 

V sobotu 16.7.2016 jsem se zúčastnil jako divák soutěže Eurocapu ACES, dělí se na WWII a WWI (druhá a první světová). V prvním případě jde o modely letadel, kdy je předlohou letoun z druhé sv. války,  usekávají si stuhy, vyhrává ten kdo udělá sek stuhy jinému modelu a svojí ochrání a odlétá celý letový čas. Dle slov pilotů, bylo letos ve čtyřech odlétaných kolech nejvíce "killů" za poslední roky. Do finále se dostalo šest nejlepších pilotů.

Život modelů aircombatu je krátký, viděl jsem několik killů, kdy se potkaly modely, odpadaly jim po srážce výškovky, směrovky, části trupů a křídel, v jednom případě i proseklý tlumič spalovacího motoru.

U modelů převládají spalovací motory, elektromotory jen v menším počtu. Konstrukce laminátové trupy, křídla polystyén- potah(dýha,balza, skelná tkanina). Zajímavostí byly modely vytištěné na 3D tiskárně, které se po obloze pohybovaly se stejnou rychlostí jako jejich soupeři. Vytištění takového modelu trvá prý cca 7 dní.

WWI je podobné, jen se navíc hodnoti rozbití polystyrénového hranolu nad zemí a dobré přistání.

Je to zajímavá zkušenost, více pro ilustraci akce naleznete v odkazu "foto".

 

Foto 

                         Airshow 2016

Letošní airshow se konala v neděli 19.června, opět dopolední akce byla pro děti, plná soutěží, akcí a zpívání, vše komentovala Klára Nováková. Pěkné představení měl přichystané pro děti Václav Upír Krejčí. Na ploše mezi diváky byly k vidění nové automobily s veterány automobilů a motocyklů. Prvně byla na prostranství mezi diváky vystavená helikoptéra Mil Ml -17.

Na stojánce s letadly bylo k vidění JAK 18T, Beta Minor Be.50, Aero 45, Zlín Z50-LS, Extra 300SR Martina Šonky, Spitfire LF.XVIE, Cesna C208, dvoumotorový Tecnam P2006T, kluzák Lo100, Antonov AN-2. Samozřejmě všechny se předvedly i v letových ukázkách odpoledne po 14h. Nejzajímavější byl Spitfire pilotovaný Radimem Vojtou, nejlepší letovou ukázku předvedl Martin Šonka.

Škoda že klidný průběh akce narušila odpoledne přibývající oblačnost, kdy se změnilo pořadí letů a tak například nevystoupila skupina modelářů s obřími modely z období první sv. války. Konec akce zakončil prudký déšť, diváci se rozjeli k domovům.

Děkuji moc našim členům klubu za pomoc na letišti při airshow.

 

Fotografie z akce

 

                                        Airshow 2015

Letos se již Airshow konalo po šestý rok, tato akce je rozdělena na dvě čast od 10-14h je určena hlavně dětem. O program se starala moderátorka Klára Nováková a známé hvězdy např. Upír Krejčí, imitátor P.Jablonský, taneční skupina JK Dance. Pro děti bylo připraveno spousty soutěžních disciplín.

Druhá část začíná od 14h, divácky nejvyhledávanější - letecká show, kterou již tradičně zahájil průlet dvou Gripenů z Čáslavy. Následovaly letové ukázky Zlínů, akrobatické skupiny Follow me, vlek Čmeláka s dvěmi větroni Pionýrem a Krajánkem, vrtulník DSA, letecká akrobacie s Extrou 330 P.Kopfsteina, Extra 300 M.Šonky, Jak 3,  BE 45C Twin Beech, seskoky parašutystů z An-2, akrobacie s kluzákem Swift.

Zakončení akce bylo bojové nasazení s replikami z 1. sv. války - flying cirkus Martina Kindernaye s pyrotechnickými efekty.

Mne letos zaujal nejvíce JAK-3 nejen krásnou letovou ukázkou a zvukem jeho vidlicového dvanáctiválce Allison V-1710. 

Děkuji opět klukům z našeho klubu, kteří po celý den pomáhali s hladkým průběhem celé akce.

 

foto z akce

                Dětský den a letecká show 2014

 

Tato akce která se koná každý rok a již po čtvrté, byla prodloužena o MČR letecké akrobacii.

Od pondělí již přilétla část soutěžících a po dva dny pilně trénovali, aby mohli od středy začít soutěžit soutěžilo se až do soboty.

V sobotu se nelétala jen nejvyšší kategorie Unlimitet ve které se účastnili tři soutěžící.

V sobotu v podvečer vyhlásili tři nejlepší soutěžící z každé kategorie, Sportsman, Intermediate, Advanced a Unlimited.

Mezi rozhodčími nechyběli známá jména jako Jirmus dále v porotě zasedli zahraniční rozhodčí ze Švýcarska a Švédska.

výsledky

video ČT Sport

V neděli se brány letiště opět otevřeli divákům, tentokrát na dětský den a leteckou show.Pro děti bylo připraveno spousty soutěžních disciplín a různá představení, která trvala od 10-14h.

Od 14h vypukl hlavní program letecké show, který zahájil průlet dvou Gripenů z Čáslavy, následovaly letové ukázky jako třeba vrtulník DSA pilotovaný p.Tučkem, Jak18, sestava čtyčech Zlínů Follow me, seskoky parašutystů z An-2, představení novopečených mistrů ČR v letecké akrobacii s Extrou 330 P.Kopfsteina, Extra 300 M.Šonky, Jak 55M K.Kuthana, průlet dopravního letounu ATR, bitevní vrtulník Cobra, akrobacie s kluzákem Lo-100, letová ukázka s replikami z 1. sv. války, krásná letová ukázka od M.Sázavského s Mustangem P-51D.

Mustang u nás na letišti prvné přistál, přiznám se, že se mi osobně nejvíce líbil. 

Děkuji klukům z našeho klubu za pomoc s akcí a uvidíme jak příští rok, doufám, že nebudou žádné zbytečné zmatky ze strany letiště.

 

foto z akce


TOPlist