Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

LMK Chotěboř

Zprávy z RCEJ a RCEK

Chotěboř RCEK 15.7.2012

20.7.2012
V neděli 15.7. se odlétala úspěšně soutěž RCEK na sportovním letišti v Dobkově u Chotěboře, pořádaná naším klubem LMK Chotěboř, soutěže se zúčastnilo 12 soutěžících. Původní předpověď počasí hlásila zataženo, vítr jihovýchod 3 – 7m/s a od 13h příchod přeháněk. Do poslední chvíle jsem se rozhodoval, kolik kol zvolit, aby se vše dobře stihlo odlétat a nepřekvapila nás nějaká odpolední přeháňka. Protože se přihlásilo méně soutěžících, chtěl jsem ji dopřát více kol. Po konzultaci s A. Krátkým, který mi poradil jak na programu případně snížit počet kol, jsem to risk a při nástupu soutěžících nahlásil šest základních kol a dvě finálová kola s pěti startovišti. Musím říct, že nám počasí během soutěže přálo, několik kapek taky spadlo(možná, že to nikdo nezaznamenal), ale jinak bylo polojasno, vítr západní 2,5- 3m/s v nárazech okolo 5,5m/s. V kole byly dvě skupiny po šesti startovištích. První kolo začalo v 9:15h 
K samotným letům - termika si pěkně se soutěžícími pohrála, v některých kolech nalétali maxima, jindy zas ne, například v šestém kole byl nejlepší čas jen 5min zaletěný nováčkem v kategorii RCEK Liborem Pechanem. Do finále se dostalo pět soutěžících M.Chalupník, S.Perkovič, R.Novotný, M.Horák a L.Mareš. Byl problém zaletět 15min. Vítězství si zasloužil M.Chalupník(Daidalos) časy 10:53min a 10:43min za finálové lety, které byly ze všech nejlepší, za ním se umístil na druhém místě S.Perkovič(Daidalos), na třetím místě R.Novotný(Magic), čtvrtý M.Horák(Daidalos) a pátý L.Mareš. První třem soutěžícím byly předány diplomy a věcné ceny. Konec soutěže byl okolo 15h. 
Problémy byly také a to ve druhém kole dolétal pan Kotula pro neopravitelnou závadu na táhle, dále se už neúčastnil ostatních kol. Ve čtvrtém kole se srazily modely M.Horáka a L.Tomišky, naštěstí se potkaly jen vrtule obou modelů, které to odnesly a letadla zůstala celá. M.Horák měl opravný let. Na stojánce letadel poškodil nárazový vítr odstavený model p.Perkoviče. 
Pro každého soutěžící bylo připraveno občerstvení v podobě nápoje dle výběru (pivo,pito, limo) k jídlu grilovaný párek.Po třetím kole byla krátká přestávka na oběd. Jídlo bylo k dostání kdykoliv během soutěže. 
Jinak měla soutěž snad hladký průběh. Věřím, že si soutěžící dobře zalétali, hodnocení už musím nechat jen na nich a budu rád, když někdo z nich doplní jejich postřehy. 
Děkuji za účast soutěžícím a hlavně velké poděkování patří místním členům klubu, kteří se zhostili měření času a jiných úkolů a moc mi tím pomohli, mé rodině za pomoc s občerstvením. Dále děkuji Alešovi za jeho program k pořádání soutěží. 

 

TOPlist